26. märts 1997 kell 22:00

Pärnu PTK liigub jälle pankroti suunas

Kombinaadi ajutine pankrotihaldur Kadi Viira peab raamatupidamisandmete alusel ettevõtte tegelikuks võlgnevuseks 18,8 mln krooni. «Minu hinnangul on PTKs tegu raskete juhtimisvigadega, mis ettevõtte sellisesse seisu on viinud,» lausus ta.

Viira ütles, et juhtimisvigades saab teiste seas süüdistada Pärnu piimatoodete kombinaadi juhatuse esimeest Viktor Novokre?t?enovit ja endist juhatuse liiget Aare Sosaart.

Eilsel kohtuistungil väitis Viktor Novokre?t?enov, et piimakombinaadi makseraskused on ajutised.

Paari nädala eest müüsid Pärnu PTK-le laenu andnud pangad, teiste seas ka Hoiupank ja Forekspank, laenu tagatiseks panditud osa kombinaadi vara 25 miljoni krooniga maha ning seega ei ole neil enam nõudeid ettevõtte vastu. Kadi Viira sõnutsi ei tea ta, kellele pangad pandivara müüsid.

Ettevõtte endise juhatuse liikme Aare Sosaare ütlusel müüdi vara maksuvabale firmale Mars Capital, mille taga arvatakse olevat AS Ühinenud Meiereid.

ASi Ühinenud Meiereid esindaja sõnul ei suhtle firma pressiga enne oma juhtide Aivar Pärgmäe ja Andres Vinni naasmist Jaapanist.

Kadi Viira sõnul on hagi esitanud piimatootjatel ettevõtte pankroti korral vähe lootust oma raha tagasi saada, kuna bilansis on kombinaadil järel vara 30 mln kr eest, vara tegelik maksumus on aga palju väiksem.

Pärnu PTK omanik on AS Pärnu Piim ning ettevõtte vara on renditud ASi Ühinenud Meiereid tütarfirmale AS Top Milk. ASi Pärnu Piim aktsionärid on viimasel ajal muutunud. Kinnitamata andmeil kuulus Pärnu Piima aktsiate kontrollpakk viimati Mars Capitalile, vähemusaktsiad aga Inglise firmale Leeman.

Hetkel kuum