30. märts 1997 kell 22:00

Aktsiahindu tõstavad kohalikud investorid

Meeritsa sõnul on eeskätt pangandussektori aktsiate vastu suunatud huvi olnud tingitud inimeste soovist investeerida tuntud aktsiatesse. «Kui hinnakorrektsioon ka tuleb, siis mitte oluline. Oleme täheldanud, et kui hinnad langevad, tuleb ka kohe suur ostuhuvi. Hindu liigutavad eelkõige kohalikud investorid ja tundub, et aktsiad on ja jäävad ka lähiajal populaarseks investeerimisobjektiks,» rääkis Meerits.

«Ettevõtete majandustulemused mängivad praeguses situatsioonis üha väiksemat rolli, mis toob kaasa kiireid hinnamuutusi ehk kuni viieprotsendilisi tõuse ja langusi päevas,» lisas ta.

«Tõusu põhjuseks ei oska muud tuua kui häid majandustulemusi ja uue raha jätkuvat juurdevoolu,» nentis Maapanga maakler Leino Schnur.

Diilerite hinnangul ei ole firmade kvartalitulemuste avalikustamine kohalikele investoritele eriti oluline. Seda enam pööravad tulemustele tähelepanu välisinvestorid. «Lääne investorite reaktsioon järgneb alles pärast tulemuste avaldamist ehk kui kohalike investorite ostuhuvi langeb, siis võib turulanguse ette seista lääne investorite ostuhuvi,» lausus Meerits.

Järgmist tõusu ootavad maaklerid eelkõige vabaturu aktsiate osas. «Lähiajal võib tekkida olukord, kus maaklerid kontsentreerivad huvi vabaturu vastu,» kinnitas Meerits. «Eesootavad aktsiaemissioonid, nt Eesti Gaasil, Sootsi Turismil, võivad tõsta investorite huvi ka muude majandusharude vastu.»

«Vabaturu aktsiad on ikka jäänud teenimatult huvi alt välja ning sealt võiks ka järgmised kiiremad tõusjad olla,» lisas Schnur.

Hetkel kuum