30. märts 1997 kell 22:00

Jaapanlased tahavad Eesti piimatooteid

Eesti suurim piimatööstusettevõte Ühinenud Meiereid soovib luua otsekontaktid lõssipulbri ja või turustamiseks Jaapanis.

«Mitmed Jaapani hulgimüügifirmad väljendasid kohtumistel selget huvi Eestis toodetud lõssipulbri ja või vastu,» ütles koos president Lennart Meriga Jaapanis visiidil viibinud Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe.

Otsekontaktide sõlmimiseks saadab Ühinenud Meiereid lähiajal Jaapanisse tutvumiseks ametlikud prospektid.

Jaapan on Pärgmäe sõnul erandlik riik, kuna ühena vähestest riikidest maailmas soodustab ta importi. Importi soodustab Japan External Trade Organization (JETO), mille heakskiidu pälvinud firmadel on võimalik oma toodangut turustada otse kohalikele hulgimüüjatele.

Võimalikku otsekontaktide loomise aega ei soovinud Pärgmäe prognoosida. «Suhteliselt aeglane asjaajamine on Jaapani ärile omane,» märkis Pärgmäe. Tema sõnul peab suveks selguma, kas JETO toetab Ühinenud Meiereide tulekut Jaapani turule.

Pärgmäe ütles, et ka Eesti suursaatkonna avamine Jaapanis on suureks toeks majanduskontaktide loomisel.

Pärgmäe sõnul on eksport Jaapanisse Eestile kasulik. Ta tõi näiteks piimaliitri hinna, mis tavalises Jaapani toidupoes maksab Eesti kroonidesse arvestatuna 20 krooni.

Ühinenud Meiereid eksportis tänavu veebruaris Jaapani hulgimüügifirmade kaudu sealsele turule 200 tonni lõssipulbrit Euroopa ja Aasia suurostjate kaudu.

Ühinenud Meiereide aastane lõssipulbri tootmisvõimsus on 18 000 tonni. BNS

Hetkel kuum