13. aprill 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Krediidipank loodab aktsiatega jõuda börsile teisel poolaastal ning jätkata majandustegevust iseseisvalt.

Krediidpanga president Rein Otsason ütles, et pangal on kindel plaan, kuidas ületada Eesti Panga kehtestatud 75 miljoni krooni suurune omavahendite normatiiv.

«Meie ei jaga neid seisukohti, et Eestisse jääb tulevikus alles ainult neli kommertspanka,» ütles Otsason.

Otsason ütles, et pank kavatseb aprillis korralda kinnise emissiooni, mis suurendab panga omakapitali 3,8 miljoni krooni võrra. BNS

Pärast Ritabelli katseliselt töötava GSM-võrgu kontrollmõõtmisi neljapäeval tegi elekterside inspektsioon ettekirjutuse sulgeda võrk kuni ilmnenud sünkronisatsioonihäire kõrvaldamiseni.

Eesti Mobiiltelefon (EMT) ja Radiolinja Eesti (RLE) GSM-võrkude taustal sooritatud mõõtmiste käigus leiti mõlemale tegutsevale võrgule ühesugune tugevalt segav mõju. BNS

Eestis võiks haldusreformi lõppedes olla ligikaudu 120 omavalitsusüksust praeguse 254 asemel, ütles Eesti omavalitsusliitude ühenduse volikogu liige Aivar Ojavere.

Ühenduse endise esimehe Ojavere sõnul on ilmselt 120 valda ja linna Eesti jaoks optimaalne suurus, kuid enam kui 9000 elanikuga valda oleks juba raske hallata.

254 omavalitsusüksust on Eesti jaoks liialt palju ka regionaalpoliitika ja haldusreformiga tegeleva ministri Peep Aru hinnangul.

Ojavere väitel võiks kaugemas plaanis vähendada ka Eesti maakondade arvu kaheksa-üheksani. BNS

Neljapäeval avas AS Tartu Näitused pidulikult oma teise sisehalli ja nimetas end Tartu messikeskuseks.

Neljapäeval algas Tartus igakevadine rahvusvaheline mess «Elukvaliteet» ja selle käigus avati ühtlasi pidulikult ka ASi Tartu Näitused näitusekompleksi teine 1800 m² suurune sisehall ja kahte ekspositsioonisaali ühendav galerii. Investeeringu suurus on 6,4 miljonit krooni ja nüüd asutakse renoveerima näitusekompleksi vana osa. Uus hall ja galerii ehitati valmis pangalaenu abil. ÄP

Eestu tuleviku-uuringute instituut (TUI) teeb põhjaliku uurimuse Eesti majanduse makroökonoomilistest stsenaariumitest aastani 2015.

Uurimistööd rahastavad RE Eesti Energia ja USA firma NRG Energy, sest selle põhjal on võimalik koostada ka loodava ühisfirma äriplaan.

RE Eesti Energia peadirektor Udo-Rein Lehtse ütles, et energiatootmise äriplaani koostamisel on vaja hinnata tarbija pikaajalist käitumist. BNS

Tallinn käivitas reedel toetusprojekti, mis peab oluliselt kiirendama korteriühistute loomist pealinnas.

Reedel eraldas linn selle projekti elluviimiseks Eesti korteriühistute liidule (EKÜL) veerand miljonit krooni.

Projekti kohaselt peab Tallinnas olema aasta lõpuks kuni 500 ühistut, ütles abilinnapea Ants Leemets reedel.

Leemets märkis, et seni on ühistute loomine eriti Tallinnas väga aeglane olnud, ebatäpsetel andmetel küünib nende arv 400ni.

EKÜLi juhatuse esimees Andres Aardla ütles ajakirjanikele, et projekti raames alustab liit ulatuslikku propagandatööd, et korteriomanikele teada anda nende õigused ja kohustused. BNS

Tallinna linnavalitsus ei arutanud reedel Tallinna Eriautobaasi ME erastamist.

«Arvan, et asi on nädala pärast päevakorras,» ütles linna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann, kelle sõnul töötab linnapea Robert Lepikson enne istungit eriautobaasi erastamise plaani läbi. «Põhimõte on selge, aga need on liiga põhimõttelised asjad, et pelgalt graafikust kinni pidada,» tähendas ta.

Linnavalitsuse plaani järgi jaguneb eriautobaas prügiveo, tänavakoristuse ja prügi ladustamise ning kinnisvara haldusfirmaks. «Seal pakis oli mitme põhikirja projekt, mis tuleb enne istungile viimist juriidiliselt läbi mõelda,» sõnas Valdmann.

Senise plaani järgi pidi eriautobaasi erastamine jõudma selle kuu jooksul linnavolikogusse. ÄP

Pinker Alberti detektiivibüroo juhi Margus Eensoo sõnul ei saa eradetektiivid tegutseda ilma eritoimingute, mitte ilma erandtoimingute õiguseta, nagu oli kirjas 11. aprilli ÄP lk 32. Eritoimingud ei näe ette varjatud sisenemist ruumidesse, transpordivahenditesse jm. Äripäev palun vabandust.

Hetkel kuum