12. mai 1997 kell 22:00

Helsingi messikülalisi peibutavad Serena veemõnud

Edetabeli liidriks kujunes tänu viisavabale ühepäevareisile ootuspäraselt Stockholm. Huvi kahanemist seoses viisavabadusega ei ennustata.

Soome jõudis edetabeli tippu tänu Serena veepargi paaripäevastele pakettidele ja Soomes peetud messide külastajatele, kes broneerisid ka veepargi piletid reisibüroode kaudu. Kaugemaid sihtpunkte Soomest ei mainitud.

Jätkuvalt edukad olid Kymppi-Matkate odavad paketid Tuneesiasse ja Türki, mille hinnad jäid 4000--5000 krooni vahemikku. Mõlema soodushooaeg hakkab turismis töötajate sõnul lõppema ja hinnad tõusma.

Türgiga seoses mainiti ka reisibüroo Robyni Kappadokiasse viivaid ja Wris Toursi Marmarise-pakette, mille hinnad algavad ca 6000 kroonist. Reisikonsultantide sõnul tuntakse palju huvi Wris Toursi järelmaksuteenuse vastu. T?arterreiside korraldaja pakette nimetati ka Kreeka ja Küprosega seoses, ehkki Kreekas puhkamiseks kasutati ka Kymppi-Matkate odavat reisiteenust.

Kanaari saartel käidi nii Aurinkomatkate kui Fritidsresori 7000--8000krooniste reisidega. Ellenringi sõnul kasutati Kanaaridele sõitmiseks ka viimast odavat võimalust, mida pakkus aprillis viimast korda enne oktoobrit Kymppi-Matkat.

Hispaaniast olid enam külastatud sihtpunktid Costa del Sol Soome reisikorraldajate vahendusel ja Barcelona. Barcelona mahtus paari Euroopa bussiringreisi sihtpunktide nimistusse.

Itaalia sai palju punkte tänu mitmele suurele bussireisirühmale, millest kaks olid asutuste poolt tellitud preemiareisid. Individuaal-lennureisijate huviorbiidis oli ka Ateena.

London, aga ka Inglismaa tervikuna pälvis tähelepanu tänu Estonian Air Toursi ja Estonian Holidaysi nädalalõpureisidele, mille hinnad algavad ca 6000 kroonist. Inglismaale ja ?otimaale viisid Maineddi bussireisid.

Inglismaa pakkus huvi ka keeleõppijatele, keda vahendas muuhulgas Tokkroos. ÄP

Hetkel kuum