18. mai 1997 kell 22:00

Levicom ootab 30 miljonit dollarit rahaturgudelt

Prümmeli sõnul läheb suurem osa rahast kolme Leedu kaabeltelevisioonifirma arendamiseks, ASi Tallinna Kaabeltelevisioon täiendavate finantseeringute katmiseks ja ASi Ritabell GSM-võrgu kiiremaks väljaehitamiseks.

Prümmel lausus, et välisraha sissevõtmise korral tahab Levicom leida sümbioosi, kus laenukapital ja omakapital oleksid proportsioonis, mis tagab aktsiakapitali investeerijale nõutava tulukuse ja ettevõttele vajaliku finantsvõimenduse.

Ettevõtte juhatuse esimehe Tõnis Paltsi ütlusel ei pruugi Levicomi aktsiate kontrollpakk pärast emissiooni lõppu jääda firma seniste osanike kontrolli alla.

Levicomi grupi ettevõtetest on juba strateegilised välisinvestorid Ritabellis, kus 48 protsenti kuulub Millicomile, ja Tallinna Kaabeltelevisioonis, kus 30 protsenti kuulub Telglobile.

Peale Paltsi on Levicomi suurosanikud Toomas Peek ja Markus Pedriks, väiksem osa aktsiaid kuulub Liivi Pehkile ja Meelis Paltsile.

Emissiooni teostamiseks sõlmis Levicom agendilepingu Tallinna Pangaga. «Meie valmistame ette algmaterjalid, emissiooni memorandumi, äriplaanid. Pank suhtleb investoritega ja otsuse teeme koos,» selgitas Prümmel.

Aadi Remmik Tallinna Panga emissioonide osakonnast nimetas Levicomi emissiooni maailmapraktikas suhteliselt omapäraseks lahenduseks. «Hangitav rahasumma on üpris suur võrrelduna Levicomi senise käibega,» põhjendas ta.

Prümmeli sõnul soovib Levicom emissiooni lõppedes noteerida oma aktsiad Tallinna börsil.

Levicomi grupi eelmise aasta käive oli 131 miljonit krooni ja kasum neli miljonit krooni, firma aktsiakapital on 10,44 miljonit krooni.

Levicomi gruppi kuulub kaheksa Eesti firmat, üks firma Lätis ja kolm Leedus. Suurima osa käibest annavad mobiiltelefonide müügiga tegelev Levi & KuTo, telekavasid kirjastav Parimenta ja Levi Kaabel.

Hetkel kuum