19. mai 1997 kell 22:00

Nitroferti kasum väheneb

Nitroferti majandusdirektor Vladimir Kret ütles, et kasumi vähenemine on tingitud gaasi kallinemisest 12 protsendi võrra ja nii elektri kui soojusenergia hinna tõusust. Nitroferti tootmistegevus on väga energiamahukas, mistõttu iga hinnatõus mõjub ettevõtte majandusnäitajatele, põhjendas ta.

«Kuigi sellel aastal on gaasi hind samasugune kui möödunud aastal, on tõusnud energia ja raudteetranspordi hind, mistõttu selle aasta kasum on tõenäoliselt väiksem kui eelmisel aastal,» lausus Kret.

Nitroferti netokäive oli eelmisel aastal 471,5 miljonit krooni. Sellel aastal peaks firma käive kasvama 20,6 miljoni krooni võrra.

1993. aasta novembris sõlmitud erastamislepingu kohaselt pidi Nitroferti uus omanik, Gazpromi tütarfirma Lentransgaz investeerima kolme aasta jooksul ettevõttesse 1,5 miljonit USA dollarit. Tegelikult on alates erastamise hetkest tootmisse investeeritud 4,18 miljonit dollarit (üle 50 mln krooni), rääkis Nitroferti majandusdirektor.

Gazpromi esindaja Eestis Sergei Zagrebailov ütles, et vaatamata kasumi vähenemisele töötab ettevõte üllatavalt hästi. «Kui Gazprom tehase ostis, ei julgenud keegi loota, et see kohe nii hästi töötama hakkab,» lausus ta.

Samas märkis Zagrebailov, et ettevõte ei saa praeguses olukorras kaua rentaablilt toota. «Seadmed on vanad ja tootmiseks kulub liiga palju energiat,» ütles Zagrebailov.

Nitrofert eksportis eelmisel aastal 90,5 protsenti oma toodangust. Põhiliste ekspordipartneritena nimetas ettevõtte majandusdirektor Taanit, Saksamaad, Prantsusmaad, USAd, Belgiat, Hollandit ja Balti riike. Nitroferti olulisemad eksporditavad tooted on ammoniaak, garbamiid ja vähesel määral ka ammoniaagivesi.

Nitrofertis töötab praegu 584 inimest. Töötajate keskmine palk koos preemiaga on 6000 krooni kuus.

Hetkel kuum