20. mai 1997 kell 22:00

Ühispank ja Tallinna Pank saavutasid eile õhtul kokkuleppe

Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg väitis, et leppimine oleks tulnud ka ilma keskpanga juhi sekkumiseta. Tema sõnul oli Vahur Kraft kahe panga vahel tekkinud tülist teadlik ja leppimise suhtes positiivselt meelestatud.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et sõjakirves on kahe panga vahel põõsassse visatud. «Täna, Tallinna Panga suurklientide päeval oleme sõbralikumad kui enne tüli,» tunnistas Hanschmidt eile pärast kokkuleppe saavutamist.

Ta ütles, et edaspidi kommenteerivad kaks panka nende vahel üles kerkida võivaid küsimusi koos ja avaldas lootust, et pankade kliendid ja aktsionärid tekkinud lahkhelidest ei heitu.

Hanschmidt ütles, et Ühispank töötab koos Tallinna Pangaga välja ühised selgituskirjad, mis saadetakse nii pankade aktsionäridele kui klientidele.

Nii Sammelselg kui Hanschmidt möönsid, et leppimist kiirendas kummagi panga aktsia hinna langus börsil viimase kahe päeva jooksul. Tallinna Panga aktsia hind langes kahe börsipäeva jooksul 3,2 protsenti ja Ühispanga aktsia hind 1,4 protsenti.

Eesti Panga infoosakond avaldas pöördumises ajakirjandusele, et Eesti Pank on rahul sellega, et pärast ühist arutelu on vastaspooled mõistnud senise tegevuse taunimisväärsust ja ohtlikkust Eesti pangasüsteemi usaldusväärsusele ning on asunud arusaamatuste konstruktiivse lahendamise teele.

«Mind rahuldas Janek Mäggi vabandus, et tema poolt esitatud süüdistused põhinesid piisavalt kontrollimata faktidel,» ütles Sammelselg eile.

Sammelselja väitel pole Tallinna Pank andnud laevafirmale TH Ferries laenu ASi Saku Autobaas ja ASi Remedia kaudu. «Minu teada on Saku autobaas suur autovedaja ja neil on kavatsus laevandusega koostööd teha, et autosid paremini üle lahe saada,» rääkis ta. Remediale anti Sammelselja sõnul laenu tootmisliinide ostmiseks ja see on firma varaga tagatud.

Ühispanga asepresident Janek Mäggi ütles eile, et Guido Sammelselg vabandas omakorda tema ees, et Ühispanga vastu esitatud avaldused olid liiga emotsionaalsed ja ebakorrektsed.

Nii Janek Mäggi kui Guido Sammelselg tunnistasid esitatud ühisavalduses, et kummalgi poolel pole teineteise suhtes mingeid pretensioone.

Hetkel kuum