26. mai 1997 kell 22:00

Kawe Plaza büroohoone ehitus algab sel nädalal

Nüüdisaegse seitsmekorruselise hoone arhitekt, pikka aega Kanadas elanud Henno Sillaste ütles, et valis hoone eksklusiivse klaasviimistluse, kuna peegelmaterjal on praegu populaarne. Välisviimistluses kasutatav graniit ja klaas tuuakse Sillaste sõnul Kanadast, kuna seal on need materjalid odavamad. Lisaks põhikorrustele tuleb maa alla kahekorruseline 34 kohaga autoparkla.

Sillaste ütles, et linnavalitsusest ehitusloa hankimisel aitasid omanikke ehitusfirma EMV esindajad. Ehitaja vaadati valmis veel enne ehitusloa saamist. EMV finantsdirektori Peep Siitani sõnul peaks ehitis valmima 13 kuuga. Kokku on 701 m² suurusel krundil asuvas hoones büroopinda 6418 m².

Hoone põhiomanik on Hüvitusfond. Fondi juhatuse liige Allan Sombri ütles, et fond on ka maja peamine rahastaja. Hüvitusfond paigutab ligi seitse miljonit krooni maja haldavasse omanikfirmasse AS Kawe Plaza ja annab maja ehituseks ligi 42 miljonit krooni laenu. Laenu intress on vastavalt laenulepingule konfidentsiaalne.

Sombri sõnul tasub maja end ära kümne aastaga ja laen tuleb fondile tagasi maksta viie aastaga.

Kawe Group Ltd esindaja Sulev Nõmmann ütles, et Kawe osaleb projektis kinnisvaraarendajana, kes töötab välja maja arendusskeemi. Nõmmanni sõnul ei tohiks hoones paiknevad bürooruumid tühjaks jääda, kuna huvi pindade rentimise vastu on ilmutanud paljud firmad. Äriplaani järgi peaks ruumide rendihind jääma keskmise kesklinna rendihinna tasemele 200--250 kr ruutmeeter.

Hoonealuse krundi endised omanikud on kaks eakat naisterahvast ja osalevad projektis neile kuulunud maaga.

ASi Kawe Plaza nõukogu esimees on Kawe Group Ltd juht Karl Wellner ja juhatuse esimees Henno Sillaste. Nõukogus ja juhatuses on kõigi omanike esindajad.

Hetkel kuum