29. mai 1997 kell 22:00

30. mai 1992

«Pärast rahareformi on elatustaseme järsk langus paratamatu. Riigiettevõtted, muu tööstus ja kogu Eesti majandus peab kiiresti orienteeruma läänele -- teist teed ei ole. See on Eesti majandusliku ja võib-olla ka poliitilise iseseisvuse küsimus,» hindas ÄP-le antud intervjuus majandusministri asetäitja ja majandusreformikomitee liige Mart Opmann.

Asemajandusminister Mart Opmann ennustas: «Eelmise talve elasime üle suhteliselt kergelt, kardan, et järgmine tuleb raskem, aga siis peaks majandus minema lõpuks ka tõusuteed.»

Eesti lennuameti peadirektor Mati Sõrmus ja Finnairi OY president Antti Potila kirjutasid alla rendilepingule, mille kohaselt Soome lennufirma rendib selle aasta lõpuni meie lennuametile USA väikelennuki Beech King Air 100. Lennuk jääb ülemnõukogu esimehe ja valitsusjuhi käsutusse.

Tiit Vähi sõnul oli visiidi poliitiline eesmärk saada Jaapani toetus Vene vägede kiireks väljaviimiseks Eestist. Valitsusjuhi sõnul muudab Vene vägede siinviibimine mõnes mõttes kaheldavaks ka põhiseaduse rahvahääletuse. Jaapan lubas ÜROs selle küsimuse üles tõsta.

Samas lubati Eesti poolt toetada Jaapani soovi tagasi saada oma iidsed põhjasaared.

Täna on oodata vähese pilvisusega sademeteta ilma. Öösel on 9--11, päeval 21--23 kraadi sooja. Puhub kirdetuul 3--7 m/s. Ka pühapäeval ja esmaspäeval püsib soe ilm. Soojakraade on öösel 7--12, päeval 19--24, kohati 26. Eesti metsad on tuleohtlikud!

Hetkel kuum