4. juuni 1997 kell 22:00

Pallaadiumil taas life high fiksing

Saksamaa liidupanga ja valitsuse vahel saavutatud teisipäevane kokkulepe, et keskpanga varad hinnatakse ümber 1997. aasta lõpus, kuid tulud kantakse riigieelarvesse üle 1998. aastal tugevdas kartust, et Euroopa ühisraha hakkab baseeruma laial ning nõrgal alusel. Mure euro pärast toetatuna prognoositavate USA heade majandusnäitajatega suunas dollari taas pärast päevast puhkust üles. Üldine segadus Saksamaa kõrgete riigiametnike -- kantsler Kohli, rahandusminister Theo Weigeli ja riigipanga presidendi Hans Tietmeyeri -- poolt kergitasid dollari peaaegu selle aasta kõrgeimale tasemele. Kommentaatorid on üksmeelsel arvamusel, et nn kullakonflikt on juba teinud korvamatut kahju margale. Samas ei aita ümberhindamisel vabanev raha Saksamaad, sest selektsioon rahaliitu vastuvõtmiseks tehakse selle aasta, mitte 1998. aasta tulemuste järgi.

Eile õhtul oli dollari kurss 1,730 marka e 13,84 krooni.

Teisipäeval teatas Rootsi, et ta ei soovi liituda Euroopa rahaliiduga esimeste hulgas. Turud reageerisid otsusele positiivselt, erilist krooni liikumist see aga kaasa ei toonud, sest rahandusministri sõnul plaanib Rootsi täita Maastrichti lepingu tingimusi. Õhtul oli SEKi kurss 1,78 krooni. Soome mark jäi 2,67 krooni tasemele.

Hansapanga aktsiaga eile Helsingis ei kaubeldud. Ühispanga aktsia jäi 20,00 (53,40 krooni) marga tasemele.

Pallaadium sai eile ennelõunal Londonis taas kõrgeima fiksingu (210 USD/oz). Plaatina ennelõunane fiksing -- 425 dollarit untsist -- on kõrgeim alates 1996. aasta 7. veebruarist.

Hetkel kuum