11. juuni 1997 kell 22:00

Aprilli liider oli Erifox

Aprillikuise väikeste tele-fonijaamade (kuni 16 siseabonenti) müügistatistika esikoha omaniku Erifoxi telefonikeskusi võtsid Lexelist sel kuul peamiselt edasimüüjad, kellest suurima koguse ostis telefonipood Halloo!. Vähem oli jaekliente, kelle arv suurenes maikuus.

Mitut kaubamärki müüva telefonipoe Halloo! müügijuhi Priit Hariku sõnul on Erifoxi ja Ericssoni väikesed telefonijaamad sobilikud väikebüroodesse. Quante Maximad on populaarsed eraisikute seas.

Hariku tähelepanekuil ostavad talunikud ja eramaja omanikud järjest enam kõige väiksemaid telefonijaamu, millel on üks välisliin ja neli või kuus siseabonenti. Järjest rohkem ostetakse jaamade külge ka paremaid telefone. «Telefone ei osteta enam kui odavat kinga või käpikut, vaid järjest rohkem vaadatakse vajalike funktsioonide olemasolu,» tõdeb Harik.

Aprillikuu müügitempot peab Harik märtsi omaga võrreldavaks. Telefonipood Halloo! toob kohe turule uue väikese jaama kaubamärgi, mis võib suvekuude edetabelisse muutusi tuua.

Neljast kaubamärgist aprillis seitse väikest telefonijaama müünud Univoice peab aprilli suhteliselt hästi läinud kuuks, seda küll peamiselt keskmiste ja suuremate keskjaamade osas. Tuntuim firma, kes Univoice'ist aprillis väikese jaama ostis, on Friedrich Naumanni fond.

Keskmiseks peab aprilli DeTeWe telefonijaamu müüv LH Data, kel osa «auru» läks aprillis kolimisele. DeTeWe keskjaama omanikuks on saanud näiteks jäätist müüv firma Jäälill ja paberifirma UPM Kymmene, kes ostis omale kolm DeTeWe jaama.

Uherit ja SMSi maale toov Vahersoft on rahul, et on üle saanud aasta alguse nigelast seisust. ÄP

Hetkel kuum