11. juuni 1997 kell 22:00

Autorentija pakkus huvi kinnisvarana

Tallinna linnavaraameti juhataja Eve Fink ütles, et DNP Kinnisvaraarendus pakkus Autali aktsiate eest 14,24 mln krooni. Linna kehtestatud alghind oli 13,5 mln krooni, mille aluseks oli audiitori hinnang.

Autalile kuuluvad Jakobsoni ja Kunderi tn nurgal 5800 m² suurusel krundil asuvad hooned ja 7,36 mln krooni eest sõidukeid, millest suurem osa on liisitud. Aastavahetusel loobus Tallinna linnavalitsus enamikust Autalilt renditud sõidukitest ning peadirektor Ain Kaljurand prognoosis Autali ostmist mõne kinnisvarafirma poolt.

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Urmas Laur ütles konkursi tulemuse kohta, et pakutud hind näib normaalne. «Muidugi ei ole täpselt teada, kui palju on võimalik autode müügist saada ja kui palju läheb maksma ettevõtte likvideerimine, kuid kirvemeetodil arvestades peaks maa ruutmeetri hinnaks kujunema 1000 krooni, mis on mõistlik hind,» märkis Laur.

Vaid ühe pakkumuse laekumine on Lauri sõnul põhjendatav eeskätt sellega, et Autali hooned on koormatud mitme tülika rendilepinguga. Teine põhjus on Autali kaasavara, millest lahtisaamine ei ole kinnisvarafirmade põhitegevus, ütles Laur.

«Kindlasti ei olnud probleem selles, et maa pole veel Autali omanduses,» ütles Laur. «Küll võis mõjutada müügi jaoks valitud ebasobiv aeg. Suvi on tulekul ja huvi kinnisvara ostmise vastu ei ole kuigi süsteemne.»

DNP Kinnisvaraarenduse ASi omanik on Alo Rauk, kellele kuuluv AS Demades ostis möödunud aasta lõpus ASi Vasar Pärnu mnt äärse hoonekompleksi. Eile ei soovinud Rauk oma kavatsusi veel avalikustada. Lauri sõnul sobiks Autali krundile ehitada korterelamud.

Proteste kirjaliku enampakkumise korralduse kohta saab esitada veel kaks päeva, misjärel kuulutab linnavaraamet kümne päeva jooksul tulemuse välja.

Hetkel kuum