12. juuni 1997 kell 22:00

Rendiskandaal ETK ridades

«Minuni on jõudnud sellised sahinad, kuid väga üldisel foonil,» kinnitas ETK Mööbli juhatuse liige Peeter Puskai ETK investeeringute osakonnast. Kui ruumide rentimine sellise hinnaga ETK Mööbli müügijuhina töötava Liidia Miksi firmale tõeks osutub, on Puskai sõnul tegemist ETK varade kantimisega erafirmale.

ETK Mööbli kaupluse töötajate sõnul on kaupluse rendile andmine otsustatud ja kauplus peab olema uuele rentnikule üle antud 1. augustiks.

«Liidia Miks on teinud ettepaneku tema firmasse tööle tulla,» ütles anonüümseks jääda soovinud töötaja üleeile, «siin on paras segadus praegu küll.»

ETK Mööbli kinnisvara haldamisega tegeleva tütarfirma ASi Sakkop juht Leo Noormets väitis esmalt, et mingit kaupluse rentimist pole olnud. Hiljem möönis ta, et kaupluse rentimine ei ole välistatud ja võib õige pea kõne alla tulla. «Miks ei või rendile anda, kui niimoodi võib mööbli müügist rohkem raha teenida,» lausus Noormets.

Tallinnas Pärnu maanteel, rajoonis, kus asub ETK Mööbel, on kõik kaubanduspinnad renditud välja vähemalt sada krooni ruutmeeter. Mööblisalongi kõrval asuv Fordi keskus maksab üle saja krooni ruutmeetri eest. Pärnu maantee äärsete kaubandus- ja büroopindade rendihind on tõusnud sõltuvalt seisukorrast 150 kuni 200 kroonini ruutmeeter.

Puskai sõnul ei ole juhatus seni tehinguid ETK Mööbli varaga arutanud. «Mõnes mõttes on siin eriolukord, sest ETK Mööbel ei ole kantud äriregistrisse,» lisas ta.

Mööblikauplusega ja ETK eksjuhi renditehingutega seonduvat ei soovinud kommenteerida ei ETK juhatuse liige Danel Tuusis ega juhatuse uus esimees Uno Koppelmaa. Anonüümseks jääda soovinud ETK töötaja sõnul on ETK uus juhatus kaupluse rendileandmisest teadlik, aga peab seda tunnistama, sest lepingut tühistada enam ei saa.

Liidia Miksilt ja ETK Mööbli direktorilt Tõnu Kullalt ei õnnestunud rentimise kohta kommentaari saada.

Hetkel kuum