8. juuli 1997 kell 22:00

Vanaema Juures on hubane

Vanaema Juures iseloomustab interjööri lihtsus ja hubasus, mis võimaldab külastajatel õdusat äraolemist.

Kujutasin restorani Vanaema Juures interjööri teistsugusena, seega nime ja sisu ühtsus päris hästi ei klapi. Vanad toolid, puhvetid ja riidekapp on toredad. Vanade asjadega pole Vanaema Juures üle pakutud. Samas hakkab tüütama vanas majas vana interjöör. Professionaali käsi osanuks tuua ootamatu miljöö. Meeldis, et laudadel on linad, mitte plastmassalused. Laudu valgustas vana lamp ja küünal -- ühest ehk aidanuks. Toolid on erinevad, kuid see ei häiri. Tundus, et lauad on uuemad, kuid seegi ei riivanud silma. Segas ventilatsioonitoru võlvide all. Suurem osa põrandast on kivi, mis sobib hästi, kuid miks osa põrandast on puit, jääb arusaamatuks. 6 punkti.

Restorani Vanaema Juures interjöör vastab reklaamile ja nimele. Restoranis tekib vanaaegne hõng ning tunne, et olengi maal vanaema juures. Vanaema Juures on mõnus, karge ja jahe. Häiris see, et tualettruumist pole mingit märki. Tualettruumid ise on puhtad ja korralikud. Kui restorani olemasolust ei tea, siis on seda raske üles leida. Võiksid olla viidad või suurem reklaam. Väike reklaam ukse kohal on kena ja huvitav. Teretulnud on menüü väljapanemine ukse kõrvale -- ei pea minema alla keldrisse. Restorani värvilahendus sulas detailidega. Vanaema Juures iseloomustab interjööri lihtsus ja hubasus, mis võimaldab väikesel seltskonnal õdusat äraolemist. 8 punkti.

Nagu nimigi ütleb, võib end leida kohast, kuhu on kristalliseerunud aeg ja pannisoe praemuna. Vanaema mälestused hõnguvad pildiraamidest seintel, päevinäinud mööblilt ja kummutilt, mis on restorani nurka paigutatud. Kõik see on hubane ja mõnus, et nautida vanaema köögi?edöövreid. Suvisest palavusest pääsemiseks on see hea varjuline koht, keldrirestoranis on hubane ja jahe, kuid samas soe õhkkond. Sisekujundus on funktsionaalne ja vastab ootustele, mida tekitab nimi. Justkui iga hetk peaks köögipoolelt söögisaali ruttama vanaema. Tore, et on viitsitud mõttetööd teha, et koha nimi, sisekujundus ja menüü omavahel siduda. Hinne 7,5 punkti.

Esmamulje restoranist Vanaema Juures on see, et vanaema on olnud kokkuhoidlik. Saan aru, et vanaemal on erinevas stiilis toole, kuid need võiksid olla ühest ajast pärit. Ka valgustid on eri ajast. Vanaema Juures on hubane koht, kuid stiilis ei ole lõpuni mindud. Sellegipoolest teevad vanad asjad, nagu tapeet, kummutid ja nipsasjad restorani armsaks. Paigutus on hea: ruum on väike ega midagi muud välja ei mõtlegi. Väga meeldib ukse ees olev sümboolika panni ja härjasilma näol. Häiris keset ruumi olev punane telliskivist põrand. Oleks võinud olla üleni laudpõrand. Samuti häiris metallikarva ventilatsioonisüsteem laes. Interjööri hinne 6,5 punkti.

Hetkel kuum