29. juuli 1997 kell 22:00

Hansapank ei langeta baasintressi

Hansapanga grupi kasumiprognoos suurenes 155 miljoni krooni ning panga kasumiprognoos 124 miljoni krooni võrra.

Hansapanga grupp lähtus uues kasumiprognoosis eeldusest, et Hansapanga turuosa suureneb aasta lõpuks seniselt 27 protsendilt ligi 30 protsendile, saavutades aastalõpu bilansimahuks 11,3 miljardit krooni.

Hansapank Eesti direktor Indrek Neivelt ei täpsustanud, mille arvel pank turuosa suurendab. Ta märkis, et pank ei kavatse asetada erirõhku Tallinnast väljapoole minekuks. Hansapanga turuosa Tallinna ettevõtete seas on umbes 50%.

Hansapank ei näe põhjust aasta teisel poolel langetada praegust 12% kroonilaenude baasintressi, ütles Neivelt.

Hansapanga kroonilaenude baasintress on tänaseks langenud selle aasta alguse 14 protsendilt kahe protsendipunkti võrra. Samas ei välistanud Neivelt, et baasintressi langetamine võib tulla kõne alla septembris-oktoobris.

Uut kasumiprognoosi tehes on grupp arvestanud intressiteenivate varade tootluse langusega. Grupi selle aasta esimese poole kogutuludest moodustas peamiselt laenudelt saadud puhas intressitulu 41,2%.

Võrreldes eelmise aasta esimese poolega on aga grupi intressikulud kasvanud intressituludest 27 protsendipunkti võrra kiiremini.

Samas prognoosis Neivelt, et aasta lõpuks jääb puhta intressitulu osakaal kogutulus poolaasta seisuga võrreldes samasse proportsiooni.

Hoiupanga analüütik Martti Singi ütles BNSile, et aktsiaturu investorid ootasid Hansapangalt mõnevõrra väiksemat kasumiprognoosi tõstmist. Forekspanga peadiiler Tõnu Vanajuur nentis, et tegemist on julge prognoosiga. «Minu kõige optimistlikumad arvutused näitasid sinnakanti,» märkis Vanajuur.

Hansapanga grupi esimese poolaasta kasum oli 245 miljonit krooni, mis moodustab uuest kasumiprognoosist 51,6%.

Hetkel kuum