Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Tallinna börsi noteerimiskomisjon rahuldas eile ASi Norma taotluse aktsiate noteerimiseks börsi põhinimekirjas, ütles börsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semper.
  Noteerimiskomisjon rahuldas ka turvafirma ESS taotluse aktsiate noteerimiseks börsi lisanimekirjas. Mõlema ettevõtte aktsiad on börsil noteeritud alates 5. augustist. BNS
  ASi Talinvest 75 miljoni kroonine lühiajaliste kommertspaberite emissioon märgiti 60 protsendi ulatuses üle.
  «Talinvest lasi esimese seeria kolmekuulise lunastamistähtajaga kommertspaberid ringlusse 25. juulil ja nende kupongintressimäär on 8,5 protsenti aasta kohta,» teatas emissiooni korraldaja, Talinvest-Suprema Securities juhatuse liige Rain Nuka.
  Tegemist on esimese emissiooniga kommertspaberite programmi raames, mille kestvus on kolm aastat ja maksimaalne maht on 125 miljonit krooni.
  «Emissioon korraldati kirjaliku enampakkumisena, kus huvitatud investoritel oli võimalik pakkuda kommertspaberite eest nominaalväärtusest kõrgemat hinda. Seetõttu kujunes esimese seeria emissiooni tegelikuks keskmiseks tootluseks 7,95 protsenti aastas,» ütles Nuka.
  ASi Talinvest nõukogu esimehe Jaak Roosipuu sõnul kujunes investorite huvi kommertspaberite vastu ootamatult suureks. Emissioonidest laekuvat raha kasutab Talinvest oma investeeringute finantseerimiseks. BNS
  Välispangad ei soovi Eestis uusi panku asutada, eelistades investeerida juba tegutsevate pankade aktsiatesse.
  Eesti Panga infotalituse asejuhataja Kaja Kell ütles, et viimase 12 kuu jooksul pole ükski välismaine krediidiasutus keskpangale panga avamiseks litsentsitaotlust esitanud.
  Kella sõnul kaaluvad Eestisse raha paigutavad investorid reaalselt, kas on vaja teha uude struktuuri paigutusi või omandada juba eksisteeriva ja sissetöötatud struktuuri aktsiaid. BNS
  Riigikantselei kõrgemate riigiametnike atesteerimiskomisjon võib täna välja valida väärtpaberiinspektsiooni uue peadirektori. Inspektsiooni juhi peab kinnitama rahandusminister. BNS KAAREPERE KRIMINAALASI VENIB
  Kaitsepolitsei jätkab kuuendat kuud ametiseisundi kuritarvitamises ja lohakuses süüdistatava Tartu Kommertspanga (TKP) endise juhatuse esimehe Rein Kaarepere kohtust tagasi saadetud kriminaalasja uurimist.
  Kapo pressiesindaja ütles, et Kaarepere kriminaalasja täiendav uurimine on mahukas. «Uurimise lõpptähtaega on praegu raske prognoosida,» ütles ta.
  Enne möödunud sügisel kriminaalasja esimest korda kohtusse saatmist, uurisid keskuurimisbüroo ja kapo Kaarepere tegevust üle nelja aasta. BNS
  Tallinnas Haaberstis asuv Rocca al Mare Tivoli AS lõpetas poolaasta 1,6 miljoni kroonini ulatuva kahjumiga.
  Tallinna abilinnapea Kalev Kallo ütles, et kuigi tivoli lõpetab sarnaselt eelmise aastaga ka tänavu kahjumiga, on tegevuskahjum esimese poolaastaga vähenenud ligi 700 000 krooni ja linn oma osalusest selles firmas loobuda ei kavatse.
  Tallinna linn on Rocca al Mare Tivoli ASi osanik 1995. aastal sõlmitud liitumislepingu järgi 5,6 hektari suuruse maa-ala 60 aasta maamaksu ja 99 aastase hoonestusõiguse tasuga. BNS NORMA OOTAB 97 MILJONI KROONIST PUHASKASUMIT
  AS Norma juhatus kinnitas 1997. käibeprognoosiks 486,8 miljonit ja puhaskasumi prognoosiks 97,1 miljonit krooni.
  Prognoosi koostamisel lähtus ettevõtte juhatus kuue kuu tulemustest ja eeldusest, et ka teisel poolaastal püsib nõudlus Norma põhiturgudel esimese poolasta tasemel, ütles Norma finantsdirektor Peep Pihotalo.
  Analüütikute hinnangul on Norma tänavune kasumiprognoos konservatiivne. «Prognoosi tegemisel on lähtutud sellest, et dollar jääb samale tasemele või isegi langeb,» märkis Hoiupanga vanemanalüütik Martti Singi. BNS MMMI VÕLAUSALDAJAD TULEVAD KOKKU
  Täna tuleb kokku pankrotistunud ASi Makarov Muusik Management (MMM) võlausaldajate esimene koosolek. Ligi 12 miljoni kroonise võlakoorma katmiseks on tuvastatud vara ainult 16 000 krooni ulatuses.
  MMMi pankrotihaldur Rein Vaiksaar ütles, et ta oleks õnnelik, kui võlausaldajad või keegi teine oskaks öelda, kuhu Jüri Makarovi kunagise menuettevõtte vara on kadunud. Juuni alguses tegi Vaiksaar Tallinna linnakohtule ettepaneku lõpetada MMMi pankrotimenetlus pankrotti välja kuulutamata selle raugemise tõttu, kuna võlgnikul pole vara pankrotikulude katteks. 30. juunil otsustas kohus siiski pankroti välja kuulutada. ÄP
  Tallinnas asuva Kadariku ja Järveotsa kaupluse enampakkumisele laekus esmaspäevaks neli pakkumust. Kaupluste pankrotistunud omaniku ASi Kadarik pankrotihalduri Ingrid Proosi sõnul avatakse pakkumused homme.
  Kuigi pakkumuste esitamise tähtaeg oli esmaspäeval, otsustas pankrotitoimkond ümbrikute avamise neljapäevale edasi lükata, sest paari päeva jooksul võib postiga veel pakkumusi tulla, ütles Proos.
  Enampakkumisel müüakse vaid põhi- ja käibevahendeid. Hooneid ei müüda, sest need kuuluvad Tallinna linnale. Mõlema kaupluse alghind on viis miljonit krooni.
  Lisatingimusena peab ostja välja ostma kauplustes oleva kaubajäägi, mis on kaubahallil miljon ja Järveotsa poel ligi 1,3 miljonit krooni. Samuti peab ostja linnale tasuma kaubahalli 1,5 miljoni kroonise ja Järveotsa poe 230 000 kroonise rendivõla. Ostjal tuleb tööle võtta ka kaupluste töötajad. ÄP TALLINN MÜÜB OSALUST VANALINNA FONDIS
  Tallinna linn müüs osaluse Tallinna vanalinna fondis enampakkumisel alghinnaga 1,3 miljonit krooni tundmatuks jääda soovivale eraettevõtjale, teatas Tallinna linnavaraameti müügiosakonna juhataja Udo Klopets.
  Vanalinna fondi poolte osakute omanik on Tallinna Pank, kellel säilib osakute eelisostuõigus järgneva kuu jooksul. Panga loobumise korral peab enampakkumise võitja ostulepingu vormistama kahe kuu jooksul, selgitas Klopets. Ta ei välistanud, et enampakkumise võitja võib olla variisik.
  Tallinna Panga avalike suhete juht Gunnar Okk ütles, et pakkumine kukkus läbi, kuna keegi ei pakkunudki. «See on esialgne info, et üks eraisik tegi pakkumise. Pole õrna aimugi, kes see eraisik võiks olla,» nentis ta. Ta lisas, et Tallinna Panga juhtkond kujundab oma seisukoha niipea, kui neile ametlikult teatatakse enampakkumise õnnestumisest.
  Vanalinna fond on poolte Tallinna Ärikeskuse (TBC) aktsiate omanik, ülejäänud aktsiad kuuluvad USA firmale Woshram Group Overseas Ltd. ÄP
  Nädal aega tagasi ilmus Sõnumilehes kuulutus, kus V. Kaasik teatab, et tuleb appi äriinimestele, kes pole jõudnud oma firmat veel äriregistrisse kanda. Dokumentatsiooni vormistamise ja äriregistrisse esitamise tasuks oli märgitud 1990 krooni.
  Tuntud vandeadvokaat Viktor Kaasik oli kuulutusest teada saades ilmselgelt nördinud: «No kujutage ette, kui minu klientidest keegi seda loeb, mõtleb, et Viktor Kaasik on lolliks läinud.»
  Kaasik kirjutas üles teates märgitud mobiiltelefoni numbri ja arutles, kas ta peaks nüüd omakorda reklaamipinda ostma ja eksitava teate ümber lükkama. ÄP
  Möödunud nädalal avas AS Mäo Taba oma tankla Mäo teeristil. Tanklasse investeeriti 4,5 miljonit krooni ja tanklas on kauplus ning du?iruum.
  «See on meie esimene koostööprojekt ASiga Favora ja tankla kannab seetõttu Favora värve ning seal toimib nende kütusekaart,» ütles tankla omaniku, ASi Mäo Taba nõukogu liige Jaan Soomets. Tema sõnul planeeritakse päevakäibeks 6000 liitrit kütust ja selle tulemuseni on juba jõutud.
  «Mäos on kuues Favora värvides tankla ja sel aastal avame veel 3 bensiinijaama,» ütles ASi Favora omanik ja juhatuse esimees Aivo Pärn. ÄP
 • Hetkel kuum
Era- ja riskikapitali ühenduse juht: investeeringutest väljumisi napib, mure lahendamiseks pingutatakse
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Nvidia tulemuste ärevas ootuses sulgusid USA indeksid õrnalt rohelises
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Aastaaruande esitamine saab olla lihtne ehk rakendus, mis muudab mikroettevõtjate elu
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Kunman asus juhtima oma suures kahjumis joogiveefirmat
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
DelfinGroup aktsiate avalik pakkumine: võimalus osta kasvava ettevõtte 8,3% dividenditootlusega aktsiaid
20. mail 2024 algas Läti finantstehnoloogiaettevõtte DelfinGroupi aktsiate avalik pakkumine. Baltimaade investorid saavad soetada kuni 26,4% DelfinGroupi aktsiatest 12,8% odavamalt võrreldes viimase kolme kalendrikuu keskmise aktsiahinnaga. Avalik pakkumine on suurim võimalus investeerida kasumlikku, kasvavasse ettevõttesse, millel dividenditulu on üks kõrgemaid Balti börsil – 8,3%.
20. mail 2024 algas Läti finantstehnoloogiaettevõtte DelfinGroupi aktsiate avalik pakkumine. Baltimaade investorid saavad soetada kuni 26,4% DelfinGroupi aktsiatest 12,8% odavamalt võrreldes viimase kolme kalendrikuu keskmise aktsiahinnaga. Avalik pakkumine on suurim võimalus investeerida kasumlikku, kasvavasse ettevõttesse, millel dividenditulu on üks kõrgemaid Balti börsil – 8,3%.
Setod protestivad: Koidula piiripunktis ootab sadu veokeid, riik tahab selle aga ööseks sulgeda
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.