31. juuli 1997 kell 22:00

ASi Kadarik kauplused müüdi eile 13 miljoni krooni eest

Küsimusele, miks Ludvigsen just kaubahalli ostis, vastas Andres Tolli, et sellel kauplusel on rohkem potentsiaali kui Järveotsa poel. «Kui siin parkimist paremini korraldada ja poe tühi ruum ära kasutada, saab sellest väga korralik kauplus,» lausus Tolli.

Tolli sõnul on esialgseks investeeringusummaks koos ostuhinnaga kavandatud umbes kümme miljonit krooni. OÜ Ludvigsen omanikuks on üks hulgifirma ja kaks jaekaubandusettevõtet, kelle nimesid ei nõustunud Tolli avalikustama.

ASi Kadarik pankrotihalduri Ingrid Proosi sõnul läks vara müük üllatavalt hästi. «Ma olin arvestanud, et tuleb vähem pakkumusi,» ütles ta. «Küllap oli suur ostuhuvi tingitud sellest, et müüsime töötavaid kauplusi.»

Peale kahe võitnud pakkumuse soovis mõlema kaupluse vara osta ka AS ETK Konsum. ETK Konsum pakkus kaubahalli hinnaks 3 miljonit ja Järveotsa kaupluse hinnaks 8,1 miljonit krooni.

Mõlema kaupluse käibe- ja põhivara alghind oli viis miljonit krooni. Kaupluste hooned müügis ei ole, sest need kuuluvad linnale.

Vara ostjal on võimalik sõlmida Tallinna linnaga samadel tingimustel kui Kadarik või linnale soodsamatel tingimustel rendilepingud. Ostjal on kohustus osta välja ka kummagi kaupluse kaubajääk ja maksta linnale ära poe rendivõlg.

Järveotsa kaupluse ja kaubahalli omanik AS Kadarik pankrotistus talvel soomlastest juhtide majandamisvigade tõttu. Ettevõtte vastu on esitatud 25 miljoni krooni eest võlanõudeid.

Ettevõtte vara müüki panemine venis seetõttu, et Kadariku pankrotihaldur ei leidnud linnavõimudega kompromissi rendilepingute pikendamise ja tingimuste osas.

Ingrid Proosi sõnul alustatakse Talinvesti Kaubanduse ja Ludvigseniga läbirääkimisi kaupluste müügilepingute sõlmimiseks lähipäevil.

Hetkel kuum