31. juuli 1997 kell 22:00

Tegid ära!

Hotelliärimehed Andres Liinat ja Tarmo Sumberg on kindlasti teatud ringkonnas geniaalsed, kuid minu silmis alatud ärimehed, kes riigi hoolimatust ära kasutades hotelli Olümpia oma tasku pistavad.

Kuidas seletada teisiti seda, et kaks päeva enne Olümpia hotelli aktsiate ostupakkumuste esitamise tähtaja lõppemist tegid nad väiksemas ringis otsuse, et edaspidi nimetatakse neid aktsiaid Reval Hotel Groupi aktsiateks ja kahe mehe firma osalus ettevõttes suureneb ühe suletõmbega 20 protsendini.

Avalikkust teavitati sellest alles kaks nädalat hiljem. Väikeinvestorid esitagu oma teadmatuses aktsiate ostusoove rahulikult edasi!

Liinat ja Sumberg selgitavad pressiteates, et aktsionärid Hotell Olümpia ja Inn Grupi osalusel loodavast uuest hotellifirmast ainult võidavad, kuna nad omandavad «oluliselt suurema ja perspektiivikama äriühingu aktsiaid».

Minule tundub, et uue firma loomisest võidavad eeskätt siiski need kaks meest ise.

Liinat ja Sumberg on äri superkunstnikud. Nad on saanud korduvalt hakkama sellega, et oma raha mängu panemata on Olümpia hotelli investeeringud keeranud maksumaksja kraesse.

Ajakirjanduses paljukõneldud Olümpia hotelli fassaadi renoveerimist rahastatakse küll pankade sündikaadi laenurahast, kuid laenu maksab kinni riik, st tavakodanik. Sumberg on ise tunnistanud, et riik loobub ettevõtlike hotelliehitajate kasuks renoveerimiseks kulutatava summa osas oma renditulust. Kui töö valmis saab, pole riik hotellis enam omanikki.

Viimane aeg on küsida rahandusministeeriumi asekantslerilt Peep Lassilt, millega on tema tegelenud kogu selle aja, kui Liinatist ja Sumbergist on saanud salamisi hotelli suurosanikud?

Hetkel kuum