3. august 1997 kell 22:00

Tartust kujuneb Eestimaa keeglipealinn

Tartu ülikooli tornühiselamu alla, endise tudengisöökla kohale ehitatakse 800 ruutmeetri suurune kompleks, kus peale keegliradade hakkavad paiknema ka saja kohaga restoran, baar, tantsusaal, saun ja piljardilauad. Investeeringu kogumaht on ligi viis miljonit krooni.

«Arvan, et nii tudengitel kui teistel tartlastel on vaja normaalset vaba aja veetmise kohta ja keegel on selleks suurepärane võimalus,» ütles ASi Berg Hotell Projekt juhatuse esimees Meelis Tomberg.

Kaks aastat tagasi avas Tomberg Ihaste hotellis kahe rajaga keeglisaali, mille edust julgustatuna otsustas ta veel ühe keeglisaali rajada.

Keeglirajad on tellitud Saksamaalt ja neid paigaldavad firma AG Schmidt + Thomas International spetsialistid. Sama firma rajad on üleval ka Ihastes.

«Meie firma ehitab aastas keskeltläbi saja uue keeglisaali rajad nii Euroopas kui kaugemalgi,» ütles paigaldajafirma esindaja Thomas Völckner.

Kui Euroopa keeglis tuleb pikali saada üheksa kurikat, siis Ameerika bowling'us kümme kurikat. Bowling'u tõi Eestisse Robert Mirzojev, kelle firmale Mirco kuulub Tartus nelja rajaga mängusaal.

«Möödunud nädalal avasime ka Tallinnas Pirita rannahoones kuue rajaga bowling'usaali, mis peaks olema Eesti parim,» väitis Mirzojev. Lähitulevikus on kavas rajada bowling'usaal Pärnusse. «Kindlasti ehitan ühe saali juurde ka Tartu ja Tallinna kesklinna,» lubas Mirzojev.

Peale nimetatute on keeglisaal veel Tallinna linnahallis. Pärnu hotellis Strand asuv keeglisaal on juba pikemat aega suletud ja rohkem keegli või bowling'u mängu võimalusi Eestis praegu polegi.

Hetkel kuum