10. august 1997 kell 22:00

Sõiduautode järelkärude rentimine on veel vähe levinud

Väikeste kaubakoguste ja vahemaade puhul võib transpordi probleemi lahendada ka sõiduauto järelkäru abil. Paraku on nende rentimine Eestis veel vähe levinud.

Ekspress Hotline'i infotelefon annab seitsme firma koordinaadid, kes peaksid tegelema järelkärude rendiga. Tegelikkuses sai sõiduautodele järelkärusid kolmest firmast. Kindlasti on järelkärude rentijaid peale kõrvalolevas tabelis toodute veel. Järelkärusid tasub otsida ehitustööriista laenutustest, bensiinijaamadest või otse tootjatelt.

Käru rentima minnes peab teadma, mida soovitakse vedada. Siis on selge, milliste mõõtmetega ja porte kõrgusega käru laenutusest kaasa võtta. Üle 750 kg täismassiga käru jaoks on vajalik juhil omada ka E-kategooria juhiluba.

Kui on oht, et auto on vana ja pistik taga ei ole töökorras või ei ühildu europistikuga, on targem pöörduda käru rentimiseks otse tootja poole. On kindel, et sealt saab abi ning käruga ära sõites töötavad sellel ka kõik tuled.

Vaatama peab ka hinda. Hinnad on erinevad, kuigi järelkärud on sama marki (Ehitustööriist rendib Tiki-Treileri järelkärusid saja krooni võrra odavamalt kui tootja Bestnet).

Hetkel kuum