10. august 1997 kell 22:00

Üks kolmest ettevõttest ehitab Tartusse ärikeskuse

Emajõe Ärikeskuse ASi nõukogu valis viiest ärikeskuse esimese etapi ehituseks korraldatud konkursile saabunud pakkumusest välja kolm, ütles ärikeskuse juhataja Rait Abras.

«Tegu oli enam-vähem võrdsete pakkumustega,» iseloomustas ta konkurssi. «Teised kaks pakkujat olid ka head, kuid mitte nii head,» lisas Abras.

Peale kolme väljavalitud ehitusfirma soovisid kõrghoonet ehitada ka AS Koger ja Sumberg ning AS Ekelin Eesti.

Tartu maaliinide bussijaama territooriumile ehitatava Emajõe ärikeskuse esimene etapp peaks Abrase sõnul valmima järgmise aasta juulikuus. Ehituse esimese etapi käigus ehitatakse Tartu kesklinna Võidu silla, Emajõe ja maaliinide bussijaama vahel tühjana seisvale kolmnurgakujulisele maatükile 14korruseline 7500 ruutmeetri suuruse üldpinnaga büroohoone.

Ärikeskuse juhataja hinnangul läheb kõrghoone maksma umbes 80 miljonit krooni.

Büroohoone alla ja kõrvale tuleb ühekorruseline kaubandushoone ning jõesadama terminaal, mida hakkab kuni ärikeskuse teise etapi valmimiseni kasutama ka maabussijaam.

«See, et kohe uut bussijaama ei ehitata, tuleneb detailplaneeringust, mille on vastu võtnud Tartu linn,» rääkis Emajõe ärikeskuse nõukogu liige, Eesti Maapanga Lõuna regiooni direktor Robert Närska.

«Ehituse esimesel etapil jääb maaliinide bussijaama praegune hoone paika, lammutatakse vaid osa bussiooteplatvormi varikatuseid,» selgitas Närska.

Emajõe ärikeskuse teisel ehitusetapil valmib uus maaliinide bussijaam ja hulgaliselt kaubandus- ning äripindu. Bussijaama lähedal asuva Statoili bensiinijaama kõrvale peaks projekti järgi kerkima ka kuuekorruseline ja 270 autokohaga parklahoone.

Emajõe ärikeskuse põhiosanik on AS Estiko, kellele kuulub 80 protsenti ärikeskust haldava ettevõtte aktsiatest, ja Tartu bussifirma Tarbus.

Hetkel kuum