17. august 1997 kell 22:00

Kagu-Aasia valuutakriis kestab

Reedel oli paljudes Euroopa riikides turg pühade tõttu suletud, mistõttu peamine tähelepanu oli suunatud jeenile ning teistele Kagu-Aasia valuutadele. Aasia turgudel tõusis dollar jeeni suhtes üle 118 USD/JPY taseme. Saksa marga suhtes langes jeen viimase kahe nädala ja Austraalia dollari suhtes viimase nädala madalaimale kursile. Jeeni nõrkus on tingitud peamiselt Kagu-Aasia valuutade kriisist. Kuna umbes pool Jaapani kaubandusest toimub Aasias, siis ei ole diilerite sõnul Jaapani valuuta olulist tugevnemist lähiajal ette näha. Viimaseks ohvriks on Indoneesi ruupia, mis langes dollari suhtes rekordmadalale kursile. Ollakse isegi veidi ärevuses, sest Kagu-Aasia valuutakriis mõjub halvavalt Jaapani ekspordile. Raha võib voolata Aasiast Ameerikasse, kus majandus on tunduvalt paremal järjel kui saareriigis.

Saksa marga suhtes liikus dollar Aasia turgudel ülalpool 1,84 DEMi (14,72 krooni) taset, lõpetas aga Euroopas 1,818 DEMi 14,54 krooni juures, sest paljud likvideerisid positsioone enne selle nädala võtmesündmusi.

Saksamaa liidupank hoiab jätkuvalt mõõka turgude kohal. Homme toimub Buba poliitikat määrava nõukogu istung ning paljud on veendunud, et seekord intressimäära tõstetakse. Samas on ka arvamusi, et Bundesbank soovib jätkuvalt hoida hõõguvat sütt tuha all ja jätab ka seekord intressimäärad endiseks. Hinnad siseturu avaldavad Saksa majandusele survet ning halvima ärahoidmiseks oodatakse intressimäärade tõstmisega niikaua kui võimalik. Samas jääb valuutakursside suulise mõjutamise võimalus.

Hetkel kuum