24. august 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Hansapanga grupi 7 kuu auditeerimata puhaskasum oli 301,7 mln krooni, mis ulatub 63,5 protsendini tänavusest kasumiprognoosist.

Grupi aasta kasumiprognoos on 475 miljonit krooni.

Hansapanga grupi juuli auditeerimata puhaskasum oli 56,7 mln krooni, millest panga kasum andis 37 mln kr. Hansa Liisingu juuli puhaskasum oli 8,4 miljonit ja Hansapank Latvija puhaskasum 8,5 miljonit krooni. Grupi omakapital kasvas kuuga 6%, teatas Hansapanga ökonomist Mart Tõevere. BNS

Eesti kommertspankade koondbilansi maht ületas juuli lõpus esmakordselt 30 miljardi krooni piiri.

Koondbilansi maht oli 32,834 mld krooni, kasvades mullu sama perioodiga võrreldes 86,9%.

Juulis kasvas pankade koondbilansi maht 12,1%.

Pangahoiuste maht oli 17,6855 mld krooni, kasvades suvekuu kohta märkimisväärselt palju -- 16,3%.

Pankade laenuportfell oli 16,9119 mld krooni, kasvades juulis 5,4%.

Eestis tegutseb 12 kommertspanka ning üks välispanga filiaal. BNS

Rakvere lihakombinaat investeerib tuleval nädalal Läti suurimasse lihatööstusettevõttesse Rigas Miesnieks 358 000 latti.

Rigas Miesnieksi aktsionärid otsustasid augusti algul, et firma enamusaktsiate omanik peab investeerima kahe kuu jooksul 2 mln USD (ca 1,1 mln latti), mis suunatakse firma rekonstrueerimisse ja transpordivahendite ostmisse.

Rigas Miesnieksi suurimad aktsionärid on Rakvere lihakombinaat (67%) ja ettevõtte juhatuse esimees Juris Lusis (24%). BNS

Järgmise aasta riigieelarves suureneb oluliselt põllumajandusele eraldatav raha, kinnitas reedel peaminister Mart Siimann.

«Võrreldes eelmiste aastatega peaksid põllumehed uue eelarvega küll rahul olema,» ütles Siimann esinemises Eesti Raadios.

Siimanni kinnitusel suureneb põllumajandusele eraldatav raha järgmisel aastal eri arvutuste järgi 40--70%.

Otsetoetustena on valitsus otsustanud järgmisel aastal põllumajandustootjad toetada 550 mln krooniga. BNS

Tallinna linnavalitsus andis linnamajandusameti valdusse linnahallile ja teedevalitsusele kuulunud 50% Tallinna linnasadama aktsiatest.

Linn tahab saada linnahalli kõrval asuva sadama poolte aktsiate valdajaks, et seda arendada hästi funktsioneerivaks sadamaks, ütles abilinnapea Ants Leemets.

Seni kuulus Tallinna linnasadama aktsiatest pool linnahallile ja Tallinna teedevalitsusele. Pool jaguneb võrdselt Inreko Laeva ASi ja Baltic Toursi vahel, mille üks omanikke on teine Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa.

Tallinna eesmärk on sadama arenguga tegeleda, rääkis Leemets. Ta lisas, et täpsemad plaanid ja arengukavad selguvad läbirääkimiste tulemusel. BNS

Valitsus toetas neljapäevasel kabinetiistungil ministeeriumide täiendavaid rahataotlusi 535 miljoni krooni eest, võrreldes tuleva aasta eelarve projektiga.

Täiendavate kulude allikas on tulude korrektsioon 350 mln krooni ulatuses, samuti osa kulude vähendamine ning täiendavate tuluallikate leidmine, ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja. BNS

Hetkel kuum