25. august 1997 kell 22:00

Soomlased ehitavad tivoli kõrvale kaubanduskeskuse

Lemminkäinen Rakennus Oy kavatseb Rocca al Mare lõbustuspargi kõrvale ehitada järgmise aasta suveks 170 miljoni kroonise maksumusega 22 000 ruutmeetri suuruse kaubanduskeskuse. Soome ehitusfirmale kuulub 7,7 hektari suuruse maa-ala hoonestusõigus 60 aastaks.

Rocca al Mare kaubanduskeskuse nõukogu liikme Avo Lillemäe sõnul on praeguseks leitud investorid 7500 ruutmeetri ja 10 000 ruutmeetri suuruste ühekorruseliste hoonete tarvis. Lemminkäinenil on õigus hoonestada kokku 36 000 ruutmeetrit.

Haabersti linnaosa arhitekti Riho Hürdeni kinnitusel on linnaosa valitsus lubanud projektile rohelise tee.

Avo Lillemäe sõnul jääb esimese kahe kaubanduskorpuse rahastamise osas sõlmida veel vaid lõplikud lepingud. Investorid paigutavad raha kinnisvarasse ja rendivad siis kaubanduspinnad välja, kinnitas ta.

«Lõviosa investoreid on kohalikud, kuid rahastajaid on ka väljastpoolt,» lisas Lillemäe. Kaubanduskeskuse investorite nimesid polnud ta nõus avaldama.

Lemminkäinenile kuuluva kaubanduskeskuse rajamiseks on tehtud eeltöid ligi kuue miljoni krooni eest, mille tulevased investorid kinni maksavad, lausus Lillemäe. Tema hinnangul kujuneb kaubanduskeskuses ühe ruutmeetri ligikaudseks hinnaks 9000 krooni, investeering tasub ennast ära seitsme kuni kaheksa aastaga.

Kaubanduskeskus koos selle ees paikneva tuhandekohalise autoparklaga valmib esialgse kava kohaselt järgmise aasta jaanipäevaks.

Lemminkäinen kavandab ka bürooruumide ehitamist kaubanduspindade kõrvale, kuna mitmed firmad on avaldanud soovi oma bürood kesklinnast välja kolida.

Hetkel kuum