28. august 1997 kell 22:00

Padise vald suudab päästjaid toita veel nädala

«Meie pangaarvel on umbes 100 000 krooni, millega tuleb nädal aega välja küll,» sõnas Vaikmaa. «Kui valitsus selle aja jooksul raha ei eralda, oleme omadega jännis.»

Vaikmaa sõnul peaks valitsuses arutusel olnud miljonikroonisest rahaeraldusest piisama kõigi metsatulekahju kustutamisega seotud kulude katmiseks. «Kõik sõltub, kui kaua tuleb metsas tööd teha,» lausus Vaikmaa. Ta lisas, et valitsus toimis õigesti, et loobus pakutud välisabist: «Kui hakata igalt poolt raha juurde võtma, läheb asi lõpuks väga keeruliseks, aga tulu on sellest vähe,» rääkis Vaikmaa.

Kolmapäeval suleti metsaameti andmeil kõik metsad Ida-Virumaal, Valgamaal ja Saaremaal. Eile suleti Hiiumaal Pühalepa ja Kõrgessaare valla metsad ning Harjumaal Kuusalu ja Anija metsad. Ka Põlvamaal on suletud peaaegu kõik metsad. Homme suletakse Pärnu metsad.

Metsaameti nõuniku Ants Varblase sõnul ei tähenda metsade sulgemine, et sinna ei tohi marjule minna. «Suletud metsas tohib käia, aga omaniku loal,» ütles Varblane. «Siis on hiljem teada, kelle süül mingi õnnetus tekkis.»

Siseministeeriumi hinnangul lähevad päästetööd Vihterpalus maksma umbes miljon krooni. Valitsus otsustab raha eraldamise teisipäeval. Selleks ajaks peab siseminister esitama aruande põlengu kustutamiseks tehtud kulutustest.

Eile osales Vihterpalus kustutustöödel umbes 400 inimest ja 50 eriautot. Tulest oli haaratud umbes 350 hektarit metsa. Suurem osa põlevast metsast kuulub riigile.

Ilmselt hooletute metsaskäijate süül puhkenud tulekahju Vihterpalus on viimaste aastate suuremaid metsapõlenguid. Tule levik peatati kolmapäeva õhtul umbes km kaugusel Änglema külast.

Hetkel kuum