28. august 1997 kell 22:00

Tartu ülikool sai 6 kinnistut endale

Tamme sõnul on sõlmitud lepinguga loodud pretsedent ülikooli suhtes. «Hakkab taastuma olukord, et ülikool saab taas oma vara omanikuks,» rõhutas Tamm. Esimeste kinnistutena sai ülikool tagasi raamatukoguhoone ja viis ühiselamut.

«Ühiselamud vajavad investeeringuid,» rääkis ülikooli haldusprorektor Riho Illak. «Kui kinnistud on ülikooli omanduses, saab laenu lihtsamalt taotleda.»

Illak ütles, et tegelikult on vabariigi valitsus teinud korralduse võõrandada tasuta 14 kinnistut, nende hulgas ülikooli peahoone, ülikooli kirik, ülikooli vana kohvik, nn Marxi-maja, botaanikaaed, Vanemuise tänava õppehoone jt.

Tamme sõnul ei saa riik neid hooneid enne tagastada, kui muudetud pole riigivara võõrandamise korda. «Kui kinnisvara on koormatud eelisostuõigusega, ei tohi seda võõrandada alla harilikku väärtust,» selgitas Tamm. «Seega ei saa riik praegu peahoonet ja teisi kinnismälestisi, mille eelisostuõigus on riigil ja kohalikul omavalitsusel, tasuta üle anda.»

Tamm lisas, et ülikool on pöördunud justiits- ja rahandusministeeriumi poole palvega muuta takistuseks oleva määruse sätet. «Loodan, et asi laheneb septembrikuu jooksul,» sõnas Erki Tamm.

Kokku on ülikool taotlenud tagasi ligi 120 hoonet ja üle 60 kinnistu.

Hetkel kuum