2. september 1997 kell 22:00

Uus kindlustustoode lõi rekordi

Hansapanga Kindlustusseltsi juhatuse esimees Mart Einpalu ütles, et ehkki investeerimiskindlustuse müügi litsentsi sai selts juunis, algas aktiivne müük augustis. Einpalu sõnul teenis Hansapanga Kindlustus augustis investeerimiskindlustuse pealt 2,5 mln ja muudelt elukindlustustoodetelt 0,3 mln preemiaid.

Teise Eesti kindlustusseltsina investeerimiskindlustuse litsentsi saanud Aval on kogunud selle pealt kahe nädalaga 200 000 krooni preemiaid. Avali juhatuse esimees Rein Loik ütles, et müük on seni olnud juhuslik, sest reklaami pole Aval uuele tootele sisuliselt teinud.

Mart Einpalu tõdes, et investeerimiskindlustuse tulek põhjustab lähitulevikus elukindlustusturul olulisi muutusi, sest nõudlus selle toote järele on ülisuur. «Lõplikult saab turu jagunemine selgeks siis, kui kõik seltsid või suurem osa neist on asunud investeerimiskindlustust müüma,» ütles Einpalu.

Eesti Elukindlustuse ASi juhatuse esimees Priit Potisepp ütles, et investeerimiskindlustuse muudab ääretult atraktiivseks võimalus mitte maksta investeeringute pealt tulumaksu.

«Sisuliselt on tegemist sellega, et inimene sõlmib ühes toas riskielukindlustuslepingu ja saab siis teisest toast osta fondiosakuid,» rääkis Potisepp. «Osakutelt laekuv tulu jõuab inimeseni kindlustuspreemia vormis ja on seega Eesti seaduse kohaselt tulumaksuvaba. Kusjuures osakuid võib pidevalt piiramatus koguses juurde osta.»

Potisepp väitis, et kuigi juriidiliselt on tegemist kindlustusteenusega, on see sisuliselt klassifitseeritav pigem fondivahendusena. Sellest hoolimata kavatseb ka Eesti Elukindlustus investeerimiskindlustuse litsentsi taotleda, ütles Potisepp.

AB Elukindlustuse ASi peadirektor Mati Vihul teatas, et praegu ei kavatse selts investeerimiskindlustuse müüki käivitada. «Selle toote puhul tekib ju kohe küsimus, kui kaua maksuamet niisugust tulumaksust hoidumist võimaldab,» ütles Vihul.

Ka ASi Aval juhatuse esimees Rein Loik avaldas veendumust, et varem või hiljem hakkab riik investeerimiskindlustuse hüvitisi maksustama. Loigu sõnul oleks seetõttu lühinägelik teha panust turu vallutamisele ainuüksi selle tootega.

Hetkel kuum