4. september 1997 kell 22:00

Kunda tsemenditehas ehitab oma elektrijaama

Kunda Nordic Tsemendi juhatuse esimees Jan Owren rääkis, et lõplikku otsust soojus-elektrijaama ehitamise kohta ei ole praegu veel langetatud, kuid põhimõtteline otsus on tehtud. Korda on vaja saada terve rida lepinguid ja ette valmistada dokumente soojus-elektrijaama haldava uue ettevõtte loomiseks, kirjeldas Owren praegu tehtavat eeltööd. «Kui kõik läheb hästi, siis järgmise aasta lõpus on uus jõujaam valmis,» ütles ta.

Plaanide kohaselt hakkab uues soojus-elektrijaamas toodetud elektrienergiat kasutama Kunda Nordic Tsement, uus jaam katab umbes poole ettevõtte elektrienergia vajadusest.

Tsemenditootmine on väga energiamahukas, 45% tsemendi omahinnast moodustavad energiakulud ja ettevõte vajab odavamat elektrienergiat, põhjendas Owren uue jõujaama rajamist.

Jõujaamas toodetud soojusenergiat müüakse ka Kunda linna kütmiseks.

Soojuselektrijaama haldava ettevõtte omanikeks saavad Kunda Nordic Tsement, Eesti Gaas ja Kunda Nordic Tsemendi üks omanikest, Soome firma Finnfund.

Peale selle võetakse soojuselektrijaama omanike ringi firma, kellelt hangitakse jõujaama tarvis vajalik tehnoloogia. «See on meiepoolne tingimus, et firma, kelle me välja valime, tuleb ka soojusfirmasse omanikuks,» ütles Owren.

Praegu käivad tema sõnul läbirääkimised ühe Soome ja ühe Saksa firmaga.

Eesti Gaasi juhatuse esimees Aarne Saar sõnas, et Kunda jõujaama projekt on gaasifirma jaoks väga oluline ning suure tõenäosusega see ka teostub.

Gaasijuhe on Kundani ehitatud juba varasemal ajal. Saare sõnul on selle lõplikuks väljaehitamiseks vaja veel investeerida umbes 10 miljonit krooni.

Hetkel kuum