14. september 1997 kell 22:00

Taani aknatootja Mäol

«Valisime Mäo tema asukoha tõttu Eesti geograafilise keskpunkti lähedal, kuid vähemtähtis pole ka varasem hea koostöö Paide KEKiga,» ütles tehase käivitamiseks Eestisse kolinud Rationel Vindueri esindaja Hans Peter Hoeberg.

Rationel Eesti aktsiakapital on 12 miljonit krooni. Lähema viie aasta jooksul tahab ettevõte jõuda 40 miljoni kroonise aastakäibeni ja teha veel kaks suurinvesteeringut. Ettevõtte järgmise aasta käibeks on kavandatud 10 miljonit krooni.

Rationel Eesti kavatseb turustada oma toodangut esmalt Eestis, seejärel aga hakata eksportima puitaknaid ja -uksi ka Lätisse, Leetu ja Venemaale.

«Ida poole ei raja me enam ühtegi tehast, küll aga kavatseme hakata sinna aknaid ja uksi müüma Mäost,» kinnitas Hoeberg.

Rationel Vindueril on neli tehast Taanis, üks Iirimaal ja Poolas. Peale nende katab ettevõte oma müügivõrguga peaaegu kogu Skandinaavia ja Põhjamere äärsed riigid.

Rationel Eesti tegi enne tehase rajamist Eestis põhjaliku turu-uuringu. Uuringu tulemusena selgus, et taanlaste tehnoloogiale sobiva kvaliteediga kuivatatud saematerjali müüb Eestis ainult Sõmerpalu saeveski.

«Kõik akende ja uste puitdetailid töötleme esimesena Eestis sügavvaakumimmutuses, mis võimaldab anda toodangule viieaastase garantii,» märkis Rationel Eesti ASi direktor Toomas Agasild. Ta ütles, et Mäo tehas toodab väljapoole avanevaid aknaid, kuna nende konstruktsioon on lihtne ja sobib hästi eramutele.

Rationel Eesti ASi põhiosanikud on võrdselt 35 protsendiga aktsiatest Paide KEK ja Rationel Vinduer AS. Taani Ida- ja Kesk-Euroopa investeerimisfondile kuulub ettevõttest 30 protsenti.

Hetkel kuum