16. september 1997 kell 22:00

Klaverivabriku müüridel valmis kaubanduskeskus

Asukoht:- Vesse 2

Tellija:- AS ETK Majad

Peatöövõtja:- Koger & Sumberg Tallinn

Suuremad alltöövõtjad:- Aspi, Paip, Termair, Maleko

Projekteerija:- ETP Grupp

Tööde kestus:- 31. märts 1997--1. september 1997

Maksumus:- 30 miljonit krooni

Klaveritootmisest ei saanud Lasnamäel eelmise kümnendi lõpul asja. Kümme aastat hiljem rajati vabriku müüride vahele kaubanduskeskus.

5500 m² suurusel klaverivabriku hoonel olid enne Koger & Sumbergi ehitustööde algust seinad püsti, kuid puudusid uksed ja aknad ning kolmandikul majast ka katus.

Koger & Sumberg Tallinna hinnaosakonna juhataja Peeter Nõlvaku hinnangul polnud hoone siiski ilmastikust eriti kannatada saanud ja tugevdusi tuli teha vaid mõningates kohtades.

Lisatööd tekitas avastus, et valmisehitatud klaverivabriku majakarp ja sellele tehtud projekt ei langenud kokku. ASi ETP Grupp projektijuhi Aarne Uustalu väitel oli see põhjustatud tolleaegsetest oludest, kus ei kasutatud täpselt neid materjale, mis projektis ette nähtud, vaid seda, mida oli saada.

Maksimarketi ehitamisel jäeti endisest klaverivabriku hoonest alles nii karkass kui ka välisseinad. Tehti ka kahekorruseline monteeritavast raudbetoonkarkassist juurdeehitus. Hooned on soojustatud klaasvillaga ja kaetud profiilplekiga.

AS ETK Majad ostis poolelioleva ehituse Tallinna klaverivabrikult aasta alguses. Esialgu ümberehituse maksumuseks pakutud 70 miljonit krooni kahanes lõpuks 30 miljonile

Hetkel kuum