16. september 1997 kell 22:00

Õpetaja mõtlemine

Esimese klassi Mikud ja Mannid on tänaseks juba oma koolitee selgeks saanud, paljud vanemad aga ei saa veel lahti piinavast küsimusest, miks minu võsu ei pääsenud mõnda kesklinna eliitkooli.

Osalt on see loomulikult selle süü, et ühed lapsed on andekamad kui teised. Teisalt mängivad oma rolli sugulussidemed ja vanemate rahakott.

Üks lapsevanem rääkis, et Tallinna reaalkoolis öeldi talle -- teie poeg läbis sisseastumiskatsed edukalt, kuid kas te ei saaks sisustada kooli arvutiklassi. Reaalkooli direktor Mart Kuurme väidab, et see on laim.

Kuurme tunnistab, et reaalkooli majandusseis ei ole küll eriti kiita, kuid sellegipoolest suudeti omavahenditest osta koolile üks klassikomplekt mööblit. Teise klassiruumi toolidega sisustamise osas tegi üks lapsevanem ise koosolekul ettepaneku, väidab direktor.

Samas ei ole mul põhjust ka lapsevanema suust kuuldus kahelda, sest tema poeg õpib praegu teises koolis täiesti normaalselt.

Ta küsis mult ainult, palju maksab ühe arvutiklassi sisustamine? Päring arvutifirmasse Microlink andis tulemuseks, et 14 kohaga arvutiklassi sisustamine, kus ühte arvutit jagaksid kaks õpilast, läheks maksma minimaalselt 300 000 krooni.

Mart Kuurme kinnitab, et koolil pole sellist kingitust vaja. Me oleme võidelnud kooli Tiigrihüppe programmis esikohale ja ootame lähiajal 10 uut arvutit koos õppetarkvaraga, seletab ta.

Ometigi on keegi reaalkoolis lapsevanemalt altkäemaksu küsinud. Loodan, et see inimene ei pea kunagi oma lapse ees pilku maha lööma: meie rahakott jäi selle kooli jaoks liiga õhukeseks. Võib-olla tuleks aga kogu koolisüsteem tasuliseks muuta, õitseksid koolid ja kaoks vajadus altkäemaksu järele.

Hetkel kuum