17. september 1997 kell 22:00

Mobiiltelefoni kasutamine aitab kaasa kehakaalu kasvule, hoiatavad tervishoiueksperdid. Mobiiltelefoni kasutajad kõnnivad aastas 16 kilomeetrit vähem kui teised inimesed, ütles Leedsi ülikooli doktor Andrew Prentice.

Koos teiste moodsa eluga kaasaskäivate seadmetega, nagu kaugjuhtimispuldid, roolivõimendid, eskalaatorid ja liftid, on mobiiltelefon vähemalt osaliselt süüdi inimeste rasvumises, väitis ta.

Viimase aastakümne jooksul on brittide keskmine kehakaal kasvanud 10 kilo võrra ning haiglaselt tüsedate inimeste arv on kahekordistunud, ütles Prentice. BNS

Mobiilsideoperaatorid Radiolinja Eesti AS (RLE) ja Q­GSM kaubamärgi all opereeriv AS Ritabell jätkavad aktiivset leviala ja turusegmendi laiendamist. Kahe operaatori pidevalt laienev leviala ja aktiivne müügitöö on vähendanud ka turuliidri Eesti Mobiiltelefoni (EMT) turuosa.

Aasta alguses kõneles EMT QSM ja NMT-450 võrkudes 53 000 klienti, millega EMT omas 88% turust. Septembris oli EMT turuosa kahanenud 74 protsendini. Samal ajal kõneles RLE GSM-võrgus 20 000 ja aprillis tegevust alustanud Q-GSM võrgus 8000 klienti, mis kokku annab 26% praegusest Eesti mobiilsideturust.

«See näitab, et ka erakapitalil põhinevad operaatorid on suutelised konkureerima,» ütles RLE turundusdirektor Andrus Hiiepuu. «Laiemas mõttes on konkurents toonud väga positiivse nihke,» tõdes Hiiepuu. «Kui puuduks konkurents, ei oleks leviala täna nii suur ning hinnatase oleks kõrgem.»

Hiiepuu sõnul poleks EMT monopoolne seisund üksinda turgu tervikuna sedavõrd jõudsalt arendada suutnud.

Septembri alguses kõneles kolme Eesti mobiilioperaatori sidevõrkudes kokku 107 000 klienti, mis on 46 700 võrra enam kui aasta alguses. BNS

Hetkel kuum