24. september 1997 kell 22:00

Leedu lennukompanii hakkab Eesti--Leedu liinil Estonian Airiga võistlema

Lennuameti peadirektor Eduard Tüür lausus, et amet otsustas Lithuanian Airlinesile eile lennuloa anda, kuna kompanii seda taotles. Tüüri sõnul said leedulased Tallinna--Vilniuse liinil lennuloa talviseks perioodiks, mis kestab oktoobrist märtsini.

ASi Estonian Air asepresident Toomas Leis rääkis, et Estonian Airil pole Lithuanian Airlinesi lendude vastu midagi. Leisi sõnul alustavad leedulased viis korda nädalas lende lennukiga Saab 340, mis mahutab 30 reisijat. Estonian Air lendab Tallinna--Vilniuse vahet iga päev Fokkeriga, mis mahutab 48 reisijat.

Leisi ütlusel on Estonian Air esitanud Leedu lennuametile kinnitamiseks oma talvise lennugraafiku, mis näeb ette praeguse lennumahu jätkumist. Leedulased lükkasid Leisi sõnul Estonian Airi esimese taotluse tagasi, nõudes, et ta hakkaks senise seitsme päeva asemel lendama viiel päeval nädalas. Kui Leedu lennuamet oma nõudmise juurde jääb, kavatseb Estonian Air Leisi väitel kahel päeval toimuvad lennud tõsta teistele päevadele.

Kuna meie lennukipark ei ole suur, tekitab see meile segadust, sest lennuajad tuleb üle vaadata, lausus Leis.

Leisi hinnangul oleks turundusseisukohalt hea, kui Lithuanian Airlines lendaks hommikul ning Estonian Air omakorda õhtul.

Toomas Leis lausus, et Estonian Air lähtub lennugraafiku koostamisel eelmisel aastal Eesti ja Leedu lennuameti allkirjastatud dokumendist, milles on määratud, et kumbki pool võib lennata viiel päeval, kuid lendude arv pole piiratud.

Hetkel kuum