25. september 1997 kell 22:00

Börsiuudised

- Tallinna külmhoone. Tallinna külmhoone juhatus on sõlminud eellepingud ASi Piimar aktsionäridega 100%

aktsiate omandamiseks. Nimetatud eellepingud jõustuvad, kui Tallinna külmhoone ASi aktsionäride üldkoosolek need kinnitab. AS Piimar on piimatoodete ja teiste jahutatud toiduainete jaotuskett.

- Tallinna külmhoone juhatus on sõlminud eellepingud ASi Jäälill aktsionäridega 100% aktsiate omandamiseks. Nimetatud eellepingud jõustuvad, kui Tallinna külmhoone aktsionäride üldkoosolek need kinnitab. AS Jäälill on Eesti juhtiv külmutatud toiduainete jaotuskett. ASi Jäälill 97. a prognoositav käive on 120 mln ning kasum 4 mln kr.

- Norma. ASi Norma juhatus otsustas peatada tegevuse Indias asuvas sidusettevõttes Anika Norma Automobiles PVT LTD. Vastavalt kujunevale olukorrale teeb ASi Norma juhatus tulevikus otsuse, kas uute äriprojektide leidmisel tegevus taaskäivitada, oma 50protsendiline osalus müüa või ettevõte likvideerida.

- AS Norma omandas 24.09.97 57 749 turvavööde tootja Norma-Osvar Ltd aktsiat. ASi Norma osalus Norma-Osvaris tõusis selle tehingu tagajärjel 100% ni. Ostetud aktsiate hind oli 140 000 USD. Tehing aitab efektiivistada ettevõtte tegevust, tagamaks Norma kui turvavööde tootja liidripositsiooni Venemaa turul.

- Rakvere lihakombinaat. Rakvere lihakombinaadi kaheksa kuu netokäive oli 412,97 ning puhaskasum 7,57 mln kr. Rakvere lihakombinaadi kasum augustis oli 5,741 mln kr. Rakvere LK turuosa Eestis oli EMORi andmetel augustikuus 46,45. Seniseid majandustulemusi arvestades võib osutuda reaalseks ettevõtte kasumiplaani korrigeerimine. Praegu on ettevõtte kasumiprognoos 12 mln kr.

Hetkel kuum