25. september 1997 kell 22:00

Merko hoonestab Tartu maantee äärse ala

Kolmel krundil on lepingud sõlmitud ja käib projekteerimine, ütles Merko Ehituse peadirektor Tõnu Toomik. Opeli keskusest kesklinna poole ehitatakse elektroonikakaupade maaletooja ASi Renerk hulgiladu ja Audi maaletooja ASi Reval Auto müügisalong. Mõlema objekti ehitamist alustatakse järgmisel kuul.

Norra-USA kütusekontserni Hydro Texaco automaattankla on samuti projekteerimisel, kuid selle ehitus algab hiljem, ütles Toomik.

Ülejäänud Merko Ehituse valduses olevatele kruntidele Tartu maantee ääres on veel lepingud sõlmimata. «Sinna ehitame eeskätt kaubanduspinnad,» lausus Toomik.

Kinnisvara arendamiseks ostis Merko Ehitus Sikupillis 58 000 ruutmeetrile 50 aastaks hoonestusõiguse, mille hind oli 9,5 miljonit krooni. Edasi on kaks võimalust, kas müüa hoonestusõigus tellijale, kes investeerib sinna, või ise kinnisvara arendada, rääkis Toomik. «Valdavalt kasutame esimest varianti,» lisas ta.

Kuna osale kruntidele pole veel lepinguid sõlmitud, ei osanud Toomik öelda, kui kalliks kujuneb kogu piirkonna väljaehitamine. Merko Ehituse aastakäibest annab Sikupilli iga aasta 5--20 protsenti, prognoosis Toomik.

Kinnisvara arendusprojektide jaoks asutas Merko Ehitus eelmisel kuul tütarettevõtte AS Merko Kinnisvara. Merko Ehitusel on kinnisvarahoolduse kogemus uuselamute ja büroohoonete näol Kadriorus ja Nõmmel.

«Sikupilli on praegu ilmselt Eesti suurim ehitamisel olev kinnisvaraprojekt,» ütles Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus.

Hetkel kuum