28. september 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Statoil, Neste ja Alexela langetasid reede keskpäeval autokütuste hindu 10 senti liitri kohta, kuna kütuse hinnad maailmaturul ja USA dollari kurss on langenud.

«Statoil jälgib paindlikku hinnakujunduspoliitikat,» ütles ASi Eesti Statoil peadirektor Sanny Åslund.

«EK eesmärgiks on hoida hindu konkurentidega samal tasemel ja seepärast langetame kütusehinnad laupäevaks,» ütles EK esindaja reedel.

Pärast reedest hinnalangust maksavad bensiinid 98E ja K Statoili Tallinna ja Tartu teenindusjaamades 6,4 krooni liiter, bensiin 95E 6,2 krooni ning 95K 6,1 krooni liiter. Diislikütus maksab 4,55 krooni liiter.

Samale tasemele langetasid hinnad ka Neste ja Alexela. BNS

Leedu Zemes Ukio (Põllumajanduspank) peab läbirääkimisi Hansabank-Latvija, Läti Interbaltijainvesti ja Läti LNT telejaamaga Leedu LNK telejaama 44 protsendi aktsiate müügi küsimuses.

Võimalike Läti investorite hulgas on ka Läti sideminister Vilis Kristopans, kelle kontrolli all on 45 protsenti Interbaltijainvesti aktsiatest. Minister ise on öelnud, et ei ole läbirääkimistest teadlik.

Hansabank-Latvija direktorid kinnitasid Leedu ajalehe Respublika teatel, et pank on valmis finantseerima LNK aktsiate ostmist.

Hansabank-Latvija tegi koos Läti LNT esindajatega Zemes Ukiole ettepaneku sõlmida laenu tagasiostmise leping, mis võimaldab pangal hiljem osta Zemes Ukiolt LNK aktsiad. BNS

Reedel valis Haapsalu linnavolikogu uueks volikogu esimeheks reformierakondlase Andres Lipstoki.

Haapsalu linnavolikogu 21st kohast on reformistide käes 15 kohta. Andres Lipstoki sõnul otsustati tema kandidatuur volikogu esimehe kohale fraktsiooni siseselt. «See on paratamatu. Linna volikokku kandideerides ei arvestanud ma sellega, et minust võib saada uus volikogu esimees. Endine linnavolikogu esimees Ülo Uluots töötas riigikogus ja oli samal ajal volikogu esimees. See mulle julgust andiski,» põhjendas Lipstok oma nõusolekut kandideerida volikogu esimehe kohale.

Samas lisas Lipstok, et suuri ümberkorraldusi ei pea ta volikogu esimehena tegema, sest kogu süsteem on paigas ja töötab täiuslikult. «Mul tuleb lihtsalt säilitada sama tase, mis seni volikogus on olnud,» ütles Lipstok. ÄP

Eesti politsei loodab peagi saada föderaalselt juurdlusbüroolt (FBI) lisainfot 10 mln dollarilise pangaafääri kohta.

FBI jätkab pangaafääri uurimist ja edastab Eesti politseile loodetavasti lähiajal uut infot, ütles Eesti politsei keskuurimisbüroo abidirektor Kersti Jundas reedel.

«Me kohtume FBI esindajatega lähiajal,» sõnas Jundas. BNS

Riik müüb avalikul enampakkumisel saarte ja mandri vahet sõitvad praamid olematu alghinna, kuid suure investeerimiskohustusega.

Saaremaa, Hiiumaa ja mandri vahel opereerivad kaheksa praami müüakse alghinnaga üks kroon, kuid sedavõrd suurema investeerimiskohustusega, ütles ASi Saarte Liinid juhatuse esimees Ants Tammleht.

Riik näeb praamide müügil ette 80 mln kroonise finantseerimiskohustuse, mis tuleb täita kahe aastaga. BNS

Laevandusfirma AS Hansatee võib osaleda Leedu Merelaevanduse erastamises, praegu jagab aga leedulastele Eesti Merelaevanduse erastamisel saadud kogemusi, ütles Hansatee nõukogu esimees Toivo Ninnas.

Kolmapäeval Leedust naasnud Ninnas ütles ajalehele Postimees, et praegu käib sealse merelaevanduse erastamise ettevalmistamine. Erastamiskava koostaja leidmise rahvusvahelise konkursi võitnud Coopers & Lybrand peab saama kava valmis kolme kuuga. Pärast kava heakskiitmist tuleb nelja kuu jooksul erastamine. BNS

Pärnu täitevbüroo täiturid alustasid Pärnu hulgifirmale kuuluvates toidukauplustes Klaus ja Michael inventuuri, et arestida Eesti Ühispanga 2,4 mln krooni suuruse nõude täitmiseks ASide Michael ja Bristol Kaubandus vara.

Alates kolmapäevast on suletud ASi Michael hulgimüügiladu. Teisipäeval saabus Pärnu linnakohtusse ASi Michael avaldus, milles ta palub pankroti väljakuulutamist. 22. septembri seisuga olid Michaeli võlad hankijate ees 1,804 mln krooni.

Pärnu linnavalitsus on otsustanud müüa avalikul enampakkumisel Karusselli tn 91 kinnistu, kus on kauplus Klaus. Linnavaraameti bilansis kaupluseruume rendib Bristol Kaubandus. ETA

Hetkel kuum