28. september 1997 kell 22:00

Pankade reitingud ei mõjuta aktsiaturgu

«Moody'se reiting tähendab seda, et me oleme tunnistatud investeerimiskõlbulikuks,» ütles Raasuke. Tema sõnul on Eesti riigireitingust ühe taseme võrra madalam reiting Baa2 kõrgeim võimalik, mille Eesti kommertspangad võivad saada.

Samas märkis Raasuke, et reitingu tase oli analüütikutele ootuspärane ja ei mõjuta seetõttu oluliselt raha- ega aktsiaturge. «Pikas plaanis vähendab ta kindlasti sisseostetava raha hinda,» lisas Raasuke. «Raha hinna drastiline langus on siiski möödas ja reitinguga arvestati enne.»

Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's Investor Service andis nii Hansapangale kui Hoiupangale pikaajaliste välisvaluutakohustuste reitingu Baa2. Lühiajaliste välisvaluutakohustuste reitinguks said mõlemad pangad Prime 3. Pankade finantstugevuse reiting oli D+.

Kuigi Hansapanga ja Hoiupanga laenuportfell on hea kvaliteediga, jälgib Moody's arengut Eesti pangandussektoris ettevaatusega, eriti arvestades pangajuhtimise lühikest traditsiooni turumajanduse tingimustes.

Hansapangale antud reitingud peegeldavad seda, et ta on Balti riikide suurim pank, ja tema uuenduslikku ning aktiivset lähenemist kiirelt muutuvale panganduskeskkonnale, mis on aidanud saavutada juhtiva positsiooni äripanganduse ja liisinguturul, ütlesid Moody'se spetsialistid kommentaariks Hansapangale antud reitingule.

Hansapanga tulusus on väga suur, võrreldes teiste samasuguste Eesti pankadega, kusjuures pank on suutnud mitmekesistada oma tuluallikaid, märkisid reitinguagentuuri töötajad. Reiting võtab arvesse ka panga paranenud finantseerimisvõimalusi.

Hoiupangale antud reiting peegeldab tema juhtivat positsiooni Eesti jaepangandusturul ja edukat muutumist nõukogude stiilis hoiupangast universaalseks pangaks, teatasid Moody'se eksperdid. BNS

Hetkel kuum