28. september 1997 kell 22:00

Viru Rand laiendab kapitali

Kalatööstusettevõtte Viru Rand nõukogu esimees Ants Raatma ütles, et aktsiakapitali laiendamiseks tehakse fondiemissioon ettevõtte omakapitali reservi arvel ja saadakse sel teel juurde 40 mln krooni. Emissiooni järel väheneb Viru Ranna omakapitali reserv 69,5 mln kroonilt 29,5 mln kroonile. «Ma ei arva, et see oleks ettevõttele kuidagi ohtlik,» kommenteeris Raatma.

Raatma sõnul suurendab aktsiakapitali kahekordistamine ettevõtte usaldusväärsust ja kasvanud aktsiate arv parandab nende kaubeldavust börsil. «Kui aktsionäridel tekib rohkem aktsiaid, siis tekib ka müügisurve,» sõnas Raatma. «Kui aktsia on odavam, on ka rohkem ostjaid.»

Viru Ranna esimese poolaasta auditeeritud kasum oli suurem kui terve 1996. a tulemus, teatas Raatma aktsionäridele. Viru Ranna puhaskasum oli esimesel poolaastal 4,9 miljonit krooni.

Raatma sõnul oli audiitor heas mõttes konservatiivne, sest esimesel poolaastal kanti kuludesse täiendavalt 1,8 miljonit krooni. «See võimaldab suurendada teise poolaasta kasumit,» rääkis Raatma.

Raatma ütles, et aktsiakapitali laiendamise ettepanek oleks võinud tulla kõigilt Viru Ranna aktsionäridelt. Aktsionäride koosolek kutsuti kokku suurima aktsionäri ASi Astro Invest initsiatiivil.

Raatma ei soovinud teha täpsemaid kasumiprognoose lähemaks ajaks, kuid ta ütles, et nii suure tootmismahuga kui juulis pole Viru Rand kunagi varem töötanud. Raatma arvates on ettevõtte 23 mln krooni suurune kasumiprognoos sellel aastal realistlik ja lähtub aasta alguse kasumimarginaalist.

Viru Ranna kaheksa kuu realiseerimise netokäive oli 214,7 mln krooni ja puhaskasum 9 mln krooni. Viimase kahe kuu jooksul on ettevõtte kasum peaaegu kahekordistunud.

Hetkel kuum