1. oktoober 1997 kell 22:00

Tallinn müüs oksjonil neli kauplusehoonet

«Kõige suuremad pakkumused tegid tänased rentnikud ja võitsid ka enampakkumise,» ütles linnavaraameti varamüügi osakonna juhataja Udo Klopets.

Õismäel asuva Kullerkupu kaupluse enampakkumisel osales seitse pakkujat, märkis Klopets. Parima pakkumuse tegi kaupluse rentnik, endine Kullerkupu Turu AS, mille praegune ärinimi on Kulderknupp. Kaupluse müügihinnaks kujunes 8,1 miljonit krooni. Objekti alghind oli 2,85 miljonit krooni.

Klopetsi sõnul ostis Meelespea kaupluse Õismäel samuti praegune rentnik AS Alefi Kaup hinnaga 5,1 miljonit krooni. Enampakkumisest võttis osa kolm pakkujat. Kaupluse alghind oli 2,8 miljonit krooni.

Mõlemad kauplused on seotud rendilepingutega ja ostja peab seal tagama toidupoe funktsioonid viie aasta jooksul.

Oksjonil müüdi ka Sõpruse puiesteel asuv kinnistu, kus asub kaupluse AlekSiil hoone. 3188 ruutmeetri suuruse ärimaa hind kerkis 2,75 miljonilt 5,1 miljonile kroonile.

«Võitis jällegi rentnik,» tõdes Klopets. Ostja peab seal tähtajatult säilitama toidukaupadega kauplemise.

Linnavaraametis toimunud enampakkumisel tunnistati parimaks OÜ Voland Kauplemise pakkumus Tammsaare teel asuva kaupluse Oster ostuks alghinnaga 3,4 miljonit krooni. Kauplus on seotud rendilepingutega kuni 2007. aastani ja ostja peab säilitama selles toidupoe veel viie aasta vältel.

Osteri kõrval asuva teenindushoone alghinnaga kolm miljonit krooni omandas ainus pakkuja OÜ Railikos.

Nii kaupluse kui teenindushoone ostja on kohustatud peale ostuhinna tasuma ka maksmata osa soojussõlme renoveerimiseks võetud pangalaenust.

Tallinna eelarvesse peab tänavu linnavara müügist laekuma 97 miljonit krooni, millest seni on täitunud vaid kolmandik. BNS

Hetkel kuum