6. oktoober 1997 kell 22:00

RTS-indeksil uus life high

Kauplemine Riia börsil oli esmaspäeval trenditu, kuid majandustulemuste avaldamise eel on kauplemise aktiivsus suurenemas. Suurimaks tõusjaks oli Balta, mis nädalalõpu languse järel taas üle 6 lati tõusis. Ka Unibanka tõusis 10 santiimi, olles 80 100-latise käibega ühtlasi turu aktiivseim. Turuindeksid tõusid 2,5% ning taastasid viimasele langusele eelnenud taseme.

Vilniuses jätkus esmaspäeval langus. Mitmed spetsialistid põhjendasid jätkuvat langust investorite huviga Läti turu vastu, mida lähiajal ilmselt elavdab suurettevõtete erastamine. Suurematest tegijatest langes Hermise pank 263 litini. Maaklerite hinnangul on Hermise tõusupotentsiaal endiselt suur, kuid investoreid häirivad kuuldused tema kolmanda kvartali nõrkadest tulemustest.

Vene maaklerid olid esmaspäeval hinnangutes väga ettevaatlikud ning ennustasid pigem hindade langust. Ennustused siiski ei täitunud ning RTS-indeks tõusis üle 3% uuele rekordtasemele. Ka käive oli taas suur, üle 160 miljoni. Selleks nädalaks oodatakse siiski kuni 4% korrektsiooni, mis aga ei tohiks mõjutada turu üldist suunda, mis on hetkel selgelt üles. Samuti võib oletada, et elavneb huvi teise e?eloni aktsiate vastu, mis hetkel juba selgelt suurtest tegijatest maha jäänud. Senise põhjal võib oletada, et turg järgib taas eelmiste aastate skeemi, mis aastavahetuseks hinnad uutele tasemetele üles viib.

USA föderaalreservide otsus intressimäärad muutmata jätta andis optimistliku tooni Wall Streetil ka selle nädala alguse jaoks. Dow Jones tööstuskeskmine oli keskpäevaks tõusnud üle neljakümne punkti ning püsis stabiilselt ülalpool 8000 punkti taset. Taset aitasid hoida peamiselt võlakirjad. Laiemapõhjaline S&P 500 indeks ja Nasdaq olid keskpäevaks tõusnud 6 punkti võrra vastavalt 971 ja 1722 punktini. Analüütikute hinnangul annavad võlakirjad põhjuse optimismiks kogu turule.

Hetkel kuum