7. oktoober 1997 kell 22:00

Tuntuim väärtpaberivahendaja vahetab ametit

«Ma ei taha jääda eluks ajaks maakleriks,» põhjendas Vanajuur oma otsust. Tema sõnul oli arenguperspektiiv otsuse tegemisel kõige olulisem.

Vanajuure ülesandeks Cresco Väärtpaberites saab väärtpaberite järelturu organiseerimine. Vanajuur ei soostunud kommenteerima enda võimalikku ülesostmist Cresco poolt.

Forekspanga investeeringute osakonna juhataja Enn Saug ütles, et pank suhtub Vanajuure lahkumisse rahulikult ja väärtpaberivahenduses ei muutu sellega midagi. Saug märkis, et Forekspank ei kaalunud omapoolsete paremate pakkumiste tegemist.

Saug lisas, et ajakirjandus on ületähtsustanud maakleri rolli väärtpaberivahenduses, põhitöö teevad analüütikud.

«Inimesed tulevad ja lähevad ja ma pean seda täiesti normaalseks, et tahetakse areneda,» lisas ta. «Pean Tõnu heaks omaduseks seda, et ta hindab arenguperspektiivi, mitte ainult sissetulekuid.»

Saugi kinnitusel leitakse Vanajuure asemele uus peamaakler Forekspangast.

Cresco Väärtpaberite ASi juhatuse esimees Sulev Raik ütles, et Crescol on plaanis väärtpaberite esmasturu kõrval suurendada oma osa ka väärtpaberite järelturul.

«Cresco Väärtpaberitel on kindel plaan välja arendada korralikult toimiv väärtpaberite vahenduse ja analüüsi süsteem ja Tõnu saab meile selles suureks abiks olla,» lisas ta.

Tõnu Vanajuur ei lükanud ümber kuuldusi, et ta ei lahku Forekspangast üksinda.

Saugi sõnul on teised lahkujad back office'i (nn arvestamisosakonna) töötajad.

Hetkel kuum