8. oktoober 1997 kell 22:00

Segased tunded Hollywoodis

Tallinn Vana-Posti 8

sisekujundus: Alan Garnett

Eelarvamus oli uuest Hollywoodist positiivne, kuid sisenedes selgus, et tegemist on tõelise saastaga. Meeldiv ootus ühe põneva koha valmimisest tekkis seetõttu, et kujundajaks palgati sisearhitekt välismaalt, kes pidanuks suutma olla üle Eesti «kolkalähenemisest». Kuid tulemuseks on Londoni-meeste haltuura. Sisekujunduslikul lähenemisel puudub täielikult kontekstitunnetus.

Sõpruse maja on iseenesest suurepärase arhitektuuriga ning sellest lähtuv korralik sisekujunduslik lahendus oleks pelgalt vormistamise küsimus. Tellija on sisekujundaja palkamisega «ämbrisse astunud», kuid majas peituv potentsiaal annab võimaluse järgmine kord vigadest õppida. Hindeks 2 punkti.

Sellisest sisekujundusest oleks pidanud klubi omal ajal alustamagi. Ülepaisutatud on meediasse lastud sõnum, et nüüd on avatud esimene läänelik klubi. Pigem võiks Hollywoodile anda hinnangu -- hea klubi. Täiesti arusaamatu, miks palgati ruumi kujundama inglane, meie sisearhitektid poleks kehvemini teinud. Uues kujunduses pole midagi erilist, kuid vähemalt on see stiilne. Esimene korrus tundub väga armas, kuid minule seal tantsida ei meeldiks. Osa detaile -- näiteks klaasist põrand ja laudade kuju -- on üle võetud Dekolteest. Klubil on raskusi töökorraldusega. Kui arvestada klientuuri ja külastatavust, võib Hollywoodi pidada keskmise tasemega klubiks, mida hindan 5 punktiga.

Uuenenud Hollywoodist jääb keskpärane mulje. Värske kujundus suurendab külastatavust klubis puhtalt uudishimust, kuid lähemalt vaadates selgub, et uus Hollywood pole eelmisest kindlasti parem. Hollywood on teiste klubidega sarnane ja esineb stiilivääratusi. Võimas valgus sööb ära ilusad sinised-kollased seinad, mida enne taasavamist reklaampiltidelt võis aduda. Pisiasjade kallal on vaeva nähtud -- neid on liiga palju ja see muudab üldmulje kirjuks. Ruumilahenduslikult tuleb tervitada, et tantsupõrand toodi saali keskele. Samas velvet lounge'i läheb sissepääs läbi tantsijate, mis nullib huvitava ruumi mõtte. Klubi jätab pärast remonti värskema mulje, aga ootasin enamat, seepärast 7 punkti.

Hollywoodis on liiga palju värve, erinevaid stiile ja seepärast mõjus kõik segasena. Eriti suure ebakõlana tundub ultramodernsete kujunduselementide kasutamine üldiselt klassitsistlikus stiilis -- ikka kinomaja meenutavas -- sammaste, portaalide ja raskete tammepuust ustega viimistletud saalis. Esimesel korrusel, nn velvet lounge'is, karjub vastu klinkerist põrand. Samuti on ruumi tantsupõranda nurkades mingid romantilised kardinajupikesed. Täiesti kummalise mulje jättis professionaalsetele tantsijate esinemispaigana üles riputatud kroomitud puur neoonist valgustusega. Üldmulje on pealetükkivalt segane ehk mõjub klubiruum paremini siis, kui tuled kustutatakse ja algab valguse-show -- 3 punkti.

Hetkel kuum