12. oktoober 1997 kell 22:00

Balti Põrand sihib piiritusetööstust

Rakvere piiritusetehase juht Sven Prees ütles, et erastamisagentuuri volitusel on ettevõttega tutvumas käinud kolme võimaliku erastajate seltskonna seas ka OÜ Balti Põrand esindajad. Ülejäänud kaks Rakvere piiritusetehase vastu huvi tundjat on investeerimisfirmad.

«Ma ise Balti Põranda esindajatega ei kohtunud, kuna nad tulid muul ajal, kui me kokku leppisime, aga nad jätsid siin inimestele hea mulje,» lausus Prees.

ASi Balti Põrand juhatuse liige, jurist Leonid Jakerson kinnitas, et ettevõte on huvitatud Rakvere piiritusetehasest. «Esialgu pole aga veel selge, kas me siiski ostaksime, juhul kui meile piiritusetehast müüa pakutaks,» lausus Jakerson.

Balti Põranda omanikeks nimetas Jakerson väliseestlasi Paul Weistersteini ja Valentin Koldret.

ASi Liviko kommertsdirektori Peeter Pallo sõnul ei ole Livikole erilist tähtsust, kas piiritusetehased Eestis on ühe firma käes või mitte. On ju võimalus osta sama kvaliteetset importpiiritust sisse enam-vähem sama hinnatasemega, lausus ta.

Sven Prees ütles, et Moe piiritusetehasel on uute kaasomanike juhtimisel eksport käima saadud. «Neil on jõukaid partnereid, kelle abiga on piiritus üle piiri saadud,» lisas ta.

Jakerson konkreetseid turge ei nimetanud, märkides vaid, et tegemist on endiste liiduvabariikidega.

Rakvere piiritusetehas on endiselt raskustes, kuna piirituse ekspordikanaleid ei ole tehas avada suutnud. Praegu küll tootmine käib, kuid see piiritus ladustatakse mahutites. «Nii jätkates saab töötada kuni novembrini. Siis on mahutid täis,» märgib Sven Prees.

Võimalust, et Rakvere piiritusetehas ostetakse vaid sellepärast, et see hiljem sulgeda, ei pidanud Prees eriti reaalseks. Arvestades, et piiritusetehase eest tuleb maksta siiski kümneid miljoneid kroone, ei ole selle lihtsalt sulgemisel erilist majanduslikku mõtet, lausus ta.

Rakvere piiritusetehase aktsiate erastamiseks saab pakkumusi esitada 16. oktoobrini.

Eesti piirituseturu kogumaht on aastas üle miljoni liitri.

Hetkel kuum