13. oktoober 1997 kell 22:00

Finest Tartu Hotels kavandab Tartus uut hotelli

Eile alustati Tartu kaubahalli ja ERA Panga hoone kõrval asuval ligi tuhande ruutmeetri suurusel haljasalal kaevetöid. Krunt kuulub kinnisvaraarendusega tegelevale Tallinna firmale Hügieia.

Ärihoone ja hotelli rajamiseks on loodud OÜ GMP Investeeringud ning koostööd tehakse ASiga Finest Tartu Hotels. Projekti hoonestusõigusleping on veel sõlmimata, samuti puudub projektil ehitusluba.

«Alustame arheoloogilistest uurimistöödest ja oleme korraldanud ka kinnise arhitektuurikonkursi selle maa hoonestamiseks,» ütles OÜ Hügieia juhatuse liige Ants Juhani. Tema sõnul peaks konkurss lõppema 20. oktoobril ja projekteerimisluba on ka olemas.

«Võin öelda niipalju, et esialgu kavatseme ehitada pigem ärihoone kui hotelli, aga projekti veel pole ja olukord võib muutuda,» lisas Juhani.

«Et me koostööd teeme ja sellele krundile midagi rajada plaanime, on õige, aga mõned formaaljuriidilised lahendid on alles poolikud ja seetõttu ei saa ma praegu kommentaare anda,» ütles ASi Finest Tartu Hotels juhatuse esimees Peep Jonas.

Tartu südalinnas pankade naabruses asuva 949 ruutmeetri suuruse krundi ostis tänavu 28. veebruaril ASi Tarbus juhatuse esimees Vello-Lembit Teemusk 379 600 EVP-krooni eest ja linnaplaneeringu kohaselt on ette nähtud sinna ehitada neljakorruseline ärihoone.

Finest Tartu Hotels omandas rohkem kui aasta tagasi linnalt Tartu teenindusmaja ja kavatses sinna hotelli rajada. Tänaseks on firma sellest mõttest loobunud ja leidnud koos äripartneritega Tartu südalinnale lähemal asuva krundi. Kohati varisemisohtlikus teenindusmajas on algamas ulatuslik remont.

Kinnitamata andmeil soovib Finest Tartu Hotell teenindusmaja müüa ja see kavandatakse ümber ehitada büroohooneks. Tehing on takerdunud mõningate erimeelsuste tõttu praegu hoones pinda rentivate ettevõtetega, eriti raamatukauplusega Helko.

Finest Tartu Hotels haldab Tartus ka Taru hotelli ja Otepääl asuvat Karupesa hotelli.

Hetkel kuum