14. oktoober 1997 kell 22:00

Koduarvutite suur ostupalavik läheneb

Jõuludest on veel vara rääkida, aga arvutimüüjad nendivad juba praegu, et koduarvutid lähevad nagu soojad saiad.

Septembris alustas võidukäiku MMX, mis kodudes ideaalseks osutus, sest kus mujal kui koduarvuti taga nauditakse heli, video ja kolmemõõtmelise graafika mõnusid. Kontoritesse eelistatakse siiski veel osta tuntud ja kallimaid arvuteid, Pentium II näiteks, mille võib panna firma kasuks teenima nii töökohaarvuti kui serverina.

Kuigi sülearvuteid kõrvalolev tabel ei kajasta, on nendegi edasimüüjad avastanud, et ühe korraliku laptop'i mahamüümine ei ole enam suursündmus.

Kaasaskantavaid arvuteid on hakatud ostma rohkem kui enne suvist mõõnaperioodi ja kindlasti on siin oma osa ka Eestit mobiilistavatel sidefirmadel, kes oma sooduskampaaniatega mobiiltelefonside juba keskklassini on viinud. Rääkimata ringisõitvatest ärimeestest, kellele igal ajal arvutile ligipääs aina olulisemaks (ja lihtsamaks) muutub.

Seekord ühines tabelis tulemuste avaldajatega ka HNS, kes toodab Zebra kaubamärki kandvaid arvuteid. Kuna HNS oma tootmisnumbreid varem ei avaldanud, pole tabelis ka võrdlust eelmise kuuga.

Microlinki poolteise tuhandeni küündiv tulemus tähendab mitte ainult Eesti arvutiseerimist, vaid selle numbri sees on ka sõbralikele naabritele müüdud arvutid: lätlaste ja leedukate arvutinõudlus on nii suur, et Microlink kavatseb neile arvutite kokkupanekuks omaette tehase ehitada.

Septembriga võivad seekord kõik tabelis tulemuste avaldajad rahule jääda -- võrdluses eelmise kuuga on ainult üles suunduvad nooled, seega arvutitootjatel läheb pärast suve jätkuvalt hästi.

Hetkel kuum