15. oktoober 1997 kell 22:00

Eesti Pank tellis Standard & Poor'silt krediidireitingu

«Standard & Poor'si esindajad on sel nädalal Eestis, et kohtuda Eesti Panga, valitsusasutuste ja ametkondade esindajatega,» ütles majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso.

Kolmapäeval toimus majandusministeeriumis Standard & Poor'si töögrupi esimene töökohtumine ministeeriumi, erastamisagentuuri ja turismiameti esindajatega.

«Tegemist oli esialgse kohtumisega, mille eesmärk on informatsiooni koguda. Andsime agentuurile ülevaate Eesti majanduse üldisest arengust ja prognoosidest lähemaiks aastaiks,» rääkis Ratso.

Detailsemalt huvitasid agentuuri Eesti tööstuse, väliskaubanduse, turismi, energeetika, erastamise ja välisinvesteeringute areng.

Teisipäeval kohtusid Standard & Poor'si esindajatega ka peaminister Mart Siimann ja Eesti Panga asepresident Peter Lõhmus.

Septembris sai Eesti rahvusvaheliselt reitinguagentuurilt Moody's riikliku krediidireitingu Baa1, mis on Balti riikide kõrgeim. Standard & Poor'si skaala järgi vastab reitinguhindele Baa1 reiting BBB+.

Euroopa juhtiv rahvusvahelise krediidireitingu agentuur IBCA andis Eestile välisvaluuta pikaajalise krediidireitingu BBB ja lühiajalise reitingu A3. Juhtiv pangareitingute agentuur Thomson Bankwatch andis Eestile suvel reitingu BBB+.

Seni on Eesti saanud investeerimisjärgu reitinguid, mis tähendab, et agentuurid peavad Eestit investeerimiskõlblikuks riigiks. Moody'se reiting ületab investeerimisjärgu taseme kahe ja IBCA reiting ühe astme võrra.

Leedu on Moody'selt saanud reitingu Ba2 ja Läti Standard & Poors'ilt BBB. BNS

Hetkel kuum