15. oktoober 1997 kell 22:00

Teenindusmaja tõstetakse varsti rentnikest tühjaks

Septembris Eesti liikluskindlustuse fondiga teenindusmaja haldamiseks lepingu sõlminud Viru Välja Keskuse ASi juhatuse esimees Paul Lukk ütles, et ehitustöödega kavatsetakse algust teha järgmise aasta alguses. Selleks ajaks loodetakse kõigi seniste rentnikega kokkuleppele jõuda, sest maja tahetakse täiesti tühjaks tõsta.

Luki sõnul on plaanis renoveeritava hoone ülemistele korrustele rajada hotell ning paar alumist korrust jätta kaubandus- ja teenindusettevõtetele.

Ühe allrentniku, Lasnamäe Kinnisvarabüroo OÜ juhatuse esimees Margus Soom ütles, et teenindusmaja senise haldaja ASi Lembitu võlgade tõttu on kõigi allrentnike telefonid juba kümmekond päeva välja lülitatud. Soom kinnitas, et nii tema büroo kui ka mitmed teised allrentnikud on telefoni ja kommunaalteenuste eest Lembitule korralikult tasunud.

Soom lisas, et ta on juba kohtunud hoone uue haldajaga ning saavutab ilmselt kokkuleppe uue pinna rentimiseks väljaspool teenindusmaja. Margus Soomi sõnul on Lasnamäe Kinnisvarabürool Lembituga järgmisse sajandisse ulatuv rendileping ning uue pinna rendihind peaks lähtuma just sellest lepingust.

Eesti Telefoni klienditeenindusosakonnast öeldi, et Lembitu telefonivõlg on ligi 75 000 krooni ning seetõttu lülitati välja kõik tema arvel olevad 57 telefoninumbrit. Lembitu on võlgu ka elektri ja soojuse eest.

Äripäevale teadaolevalt on AS Lembitu riigimaksudena võlgu ligi 6 miljonit krooni, millele lisandub võlg erastamisagentuurile ning ka liikluskindlustuse fondile. Kuni käesoleva aasta septembrini kattis Lembitu enamiku oma kulutustest rendisummadega, mis vastavalt rahandusministeeriumiga sõlmitud lepingu kohaselt laekusid Lembitule teenindusmaja rentnikelt. Seda lepingut erastamisagentuur, kes on 51 protsenti Lembitu aktsiatest müünud ASile Rajaleidja, põhjendanud asjaoluga, et Lembitu erastajate äriplaan oli rajatud laekuvatele rendisummadele Viru 11 ruumide eest, mis on seniajani rentniku ASi Sindent valduses.

Lembitu direktor ja Rajaleidja üks omanikke Mart Varjun eitab jutte Lembitu töötajate koondamisest ja tootmise lõpetamisest. «Ei tänasel päeval ega ka lähinädalatel ole Lembitul plaanis kedagi lahti lasta,» väitis Varjun. «Ilmselt üritatakse asju segaseks ajada,» põhjendas Mart Varjun jutte Lembitu rahalistest raskustest.

Viru Väljaku Keskuse ASi omanikud on võrdselt 50 protsendiga AS ERI Kinnisvara ja Kodumajagrupi AS.

Hetkel kuum