22. oktoober 1997 kell 22:00

Kaarepere vallutab meediaturgu

Eile sõlmitud lepinguga ostis Krenno TeleMedia Eesti ASi tütarfirmadelt 34% telejaama TV3 aktsiatest. Kuna varem kuulus Krennole 10% TV3 aktsiatest, omab Krenno pärast lepingu jõustumist 44% telejaama aktsiakapitalist.

Peale TV3 on Krenno käes ka Sõnumilehe ja telesaateid tootva ASi Meediapress aktsiate kontrollpakk, samuti veerand ajakirju Stiil, Eesti Naine, Pere ja Kodu ning Favoriit väljaandva Ajakirjade Kirjastuse ASi aktsiatest.

Krenno juhatuse esimees Rein Kaarepere pidas tehingu juures oluliseks seda, et aktsiamüügi tulemusena säilis telekanali senine omanikering. TV3 ülejäänud aktsionärid on endiselt rootslaste MTG Broadcasting AB 42%, soomlaste MTV Oy 6% ja AS Eesti Finantsinvest 8 protsendiga.

Nii Kaarepere kui ka TeleMedia Eesti ASi juhatuse esimees Avo Anton keeldusid tehingu hinda avalikustamast, öeldes vaid, et hinna määramisel lähtuti aktsiate turuväärtusest.

TV3 aktsiakapital on 5 miljonit krooni. Antoni sõnutsi pole TeleMedia Eesti tütarfirmad, kumbki seni 17 protsenti TV3 aktsiatest omanud OÜ Eesti Fakta ja TKEF Investeeringute OÜ täiendavaid investeeringuid pärast TV3 asutamist teinud.

Endise Tartu Kommertspanga juhina kuulus Rein Kaarepere Hansapanga asutajate hulka. Septembri lõpus oli Krenno omanduses ligi 410 000 Hansapanga aktsiat, mille turuväärtus on kokku 850 miljonit krooni. Ametlikult on ASi Krenno ainuomanik teine Hansapanga asutaja Andres Saame ning Kaarepere on ettevõtte palgaline tegevjuht.

AS Krenno on osalenud ka mitmes kinnisvaraprojektis, näiteks tänavu Tallinnas Tartu maantee alguses avatud neljakorruselise kaubamaja finantseerimises.

Hetkel kuum