26. oktoober 1997 kell 22:00

Jegorowi pärija loobub oma isamajast

Läbirääkimised aktsiate ostjaga peaksid lõppema sel nädalal. Neid vahendab Haapsalus elava vanaproua eest advokaadibüroo Heta.

Vene kaupmehe Jegorowi tütar Tatjana Valdmaa ütles, et kuni läbirääkimised pole lõppenud, ei soovi ta neist kõnelda ega potentsiaalset ostjat avalikustada.

Juulis esitas Valdmaa Tallinna linnakohtule avalduse oma aktsiate omandiõiguse taastamiseks, mis Valdmaa kinnitusel oli ebaseaduslikult ümber kanditud.

24. juulil keelas linnakohus ASi Jegorow ja Pojad teistel aktsionäridel Kalle Tennol, Eino Tammel ja Ants Sumbergil kõik tehingud aktsiaseltsi kinnisvara, nime ja aktsiatega.

Tatjana Valdmaa ei esitanud siiski kohtusse hagi, nagu alguses plaanis, sest pikaajaline kohtuasi ei oleks talle oma sõnutsi vastuvõetav. «Lihtsalt ei taha kohtusse minna, võtab aega mitu aastat ja mu tervis pole enam kuigi hea,» põhjendas ta.

1992. aastal, kui Tatjana Valdmaa hakkas oma isale kuulunud Raekoja platsi kinnistut tagasi taotlema, tutvustas perekonnatuttav Ants Sumberg teda praeguse riigikogu väliskomisjoni esimehe Eino Tamme ja Kalle Tennoga.

Tänuks maja tagastamise eest rentis Valdmaa hoonestu 99 aastaks ASile Teenrid, mille omanik oli Kalle Tenno. Viimane lubas hoonesse ehitada viietärnihotelli.

Kuni hiljutise ajani maksis Tenno Haapsalus pensionäripõlve pidavale Tatjana Valdmaale majade eest kuus umbes 1500 krooni.

1996. a ligi saja-aastane kasutusvalduse leping ASiga Teenrid lõpetati ja asutati hoonete baasil 34 miljoni kroonise aktsiakapitaliga AS Jegorow ja Pojad.

Tatjana Valdmaa tuli osanikuks oma majadega, mis sisuliselt oligi kogu aktsiakapital. Jegorow ja Pojad on võtnud hüpoteegi peale laenu umbes 8,5 mln krooni algul Forekspangalt ja hiljem Ühispangalt. Samas ei ole pooltühjana seisva maja juures selle raha eest pealtnäha midagi tehtud.

Selle aasta alguses lubas Tenno suure välislaenu võtta, et hotelliprojekti rahastada. Juunis teatas Kalle Tenno, et Jegorow ja Pojad on kirjutanud alla lepingu viietärnihotelli operaatoriga, kelle nime ei soovinud Tenno avalikustada.

Jegorow ja Pojad aktsiakapital jaguneb kinnitamata andmeil järgmiselt: 4% Ants Sumbergil ning Eino Tammel, Tatjana Valdmaal ja Kalle Tennol igaühel 32%.

Riigikogu liige Eino Tamm on oma majanduslike huvide deklaratsioonis näidanud vaid 9 firma A-aktsiat hinnaga 100 000 krooni. Ülejäänud aktsiad on Tamm väidetavalt kinkinud Kalle Tennole.

Hetkel kuum